Szkolna Poczta Życzliwości

Znalezione obrazy dla zapytania szkolna poczta życzliwości

Od wtorku  21 listopada 2017 roku do końca tygodnia będzie można w zaklejonej, ładnej i podpisanej kopercie  przekazać koleżance, koledze lub nauczycielowi pozdrowienia.

Zaadresowane koperty uczniowie klas I-III wrzucają w małym budynku do specjalnie oznakowanego pudełka przy świetlicy szkolnej, klasy IV-III G do skrzynki znajdującej się przy pokoju nauczycielskim w budynku A.Znalezione obrazy dla zapytania szkolna poczta życzliwości


 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – List Rzecznika Praw Dziecka

Dyrektorzy, Wychowawcy

i Nauczyciele Szkół i Przedszkoli

Wielce Szanowni Państwo,

20 listopada, już po raz czwarty, będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

Tegoroczne, centralne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbędą się w Pile, która zwyciężyła w konkursie na miasto gospodarza. To stamtąd będę gorąco zachęcał do uważnego przyjrzenia się temu, w jaki sposób realizujemy prawa dziecka – do swoistego rachunku sumienia. Pamiętajmy, że prawa dziecka nie stoją w sprzeczności z prawami dorosłych i w żaden sposób ich nie ograniczają.

Ukonstytuowanie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka miało przypomnieć o szczególnej roli Polski – inicjatora jej uchwalenia – w tworzeniu światowego systemu ochrony najmłodszych. Posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle mówić będziemy o prawach dziecka, przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

Debata na temat ochrony praw dziecka bardzo często toczy się głównie w kontekście przemocy – szczególnie tej w wychowaniu. Świadomość społeczna w zakresie szkodliwość jej stosowania z roku na rok wzrasta, a nowelizacje prawa w tym zakresie coraz lepiej chronią zdrowie i życie najmłodszych. Nie wyczerpuje to jednak całości zagadnienia – każde dziecko ma również wiele innych praw, m.in. nauki i rozwoju, czy odpoczynku, a realizacja każdego z nich nie może odbywać się kosztem drugiego. Szukajmy więc takich rozwiązań, aby nasze dzieci chętnie zdobywały wiedzę, uczyły się i odkrywały świat, ale także chrońmy ich beztroskie dzieciństwo.

Wiem, że Piła to nie jedyne miasto, którego mieszkańcy będą świętować. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka jest znakomitą okazją do podejmowania projektów wpisujących się w dyskusję nie tylko o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach.

Z mojego doświadczenia wynika, że dzieci, pytane o najważniejsze z przysługujących im praw, najczęściej wskazują na prawo do wyrażania własnego zdania, dlatego proszę, aby 20 listopada w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka, w trakcie lekcji, szkolnych akademii i debat, czy spotkań przemówiły dzieci, a dorośli uważnie wsłuchali się w ich głos.

Z wyrazami szacunku
Marek Michalak

 

Popołudnie z Agnieszka Osiecką

...pamięć ratuje czas,
tylko przez nią właściwie nie umrę
...

8 listopada w Miejskiej Bibliotece w Piławie Górnej odbyło się wyjątkowe spotkanie poetyckie poświęcone Agnieszce Osieckiej.

Nasza szkoła  również wzięła w nim udział. Uczennice z klasy IIIa i IIIb gimnazjum, czyli Anna Letniowska, Natalia Lach, Aleksandra Dochniak , Karolina Nowakowska  oraz  Izabela Cygan, Anna Krysztofiak i Ines Liburska przygotowały recytację utworów poetki, m.in.: „Szukam wiatru w polu”, „Na zakręcie”, „Sama chciała”, „Umrzeć z miłości”, „Jeszcze zdążę”, „Kiedy mnie już nie będzie”.

Więcej…

 

Konkurs plastyczny

W miesiącu październiku opiekunowie Małego Samorządu Szkolnego klas I-III ogłosili konkurs plastyczny pod tytułem „DARY JESIENI”. Uczniowie chętnie wykonali swoje prace. Na konkurs wpłynęło 41 kompozycji plastycznych.  Komisja konkursowa miała dylemat z wyborem najładniejszych.

Więcej…

 

Bezpłatny kurs języka angielskiego

 

Dzień Seniora

 

KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR”

Znalezione obrazy dla zapytania kangur matematyczny 2018

W dniu 15 marca 2018 roku tj. czwartek o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej szkole XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”. W Polsce głównym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej…

 
Wyszukiwanie
Ulti Clocks content
STRONA GIMNAZJUM

Znalezione obrazy dla zapytania gimnazjum w piławie górnej

PREZENTACJA SZKOŁY!!!

NASZA GALERIA
amiko.jpg
Szkoła dbająca o ....

BIP

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 203 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj47
mod_vvisit_counterWczoraj845
mod_vvisit_counterTen tydzień47
mod_vvisit_counterTen miesiąc28606
mod_vvisit_counterWszystkie986347