Koncert

9 października kolejny raz gościliśmy w naszej szkole muzyka pana Ireneusza Wójcickiego, który tym razem zabrał nas w świat rytmów afrykańskich. Uczniowie zapoznali się z dźwiękami wydawanymi przez instrumenty takie jak djembe i dundun. Dowiedzieli się, że nawet zwykła miotła lub młotek mogą tworzyć rytmiczną melodię. To była wspaniała i niezapomniana lekcja muzyki w teorii i w praktyce.

 

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

Dnia 24.09.2018 r. 45 uczniów  z klas IV, V oraz VI uczestniczyło w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Na początku odwiedziliśmy budynek A-4 Politechniki Wrocławskiej, gdzie znajduje się Wydział Mechaniczno-Energetyczny. Tam uczestniczyliśmy w wykładzie na temat „Czy spalanie śmieci się opłaca?” Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają przetworzone odpady, które wykorzystuje się do produkcji energii.

Więcej…

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Nasza placówka aktywnie włączyła się do działań związanych z Ogólnopolską Akcją „Sprzątanie Świata”. W dniu 19 września uczniowie wszystkich klas starszych  zbierali śmieci w okolicy: szkoły, boiska Orlik, skateparku, siłowni plenerowej, stadionu oraz najbliższego osiedla. Wszystkie  odpady, dzięki firmie zajmującej się wywozem śmieci zostały usunięte z naszego miasta.

W klasach młodszych w sposób systematyczny i ciągły prowadzone są działania, które polegają na dbaniu o czystość w klasie, na korytarzu, w pomieszczeniach do zabawy, a także podczas spędzania czasu w okolicy naszej szkoły. Dzieci, w związku z rozpoczęciem programów „Mleko w szkole” oraz „Owoce w szkole” ustaliły sposoby dbania o środowisko poprzez segregację opakowań pozostałych po mleku i owocach. Najmłodsi poznali miejsce w naszej szkole, które zostało wyznaczone do selektywnej zbiórki odpadów.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, a także wychowawcom za pomoc w organizacji tegorocznej akcji. Zwracamy się także do wszystkich mieszkańców Piławy Górnej, aby wrzucali odpady do kontenerów i segregowali te śmieci, które można przeznaczyć do powtórnego wykorzystania. Koordynatorem akcji była p. Daria Skibińska-Pindera.

 

WZOROWA ŁAZIENKA

ZZnalezione obrazy dla zapytania wzorowa łązienkaagłosuj na prace uczniów naszej szkoły!

Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego przystąpiła do programu „Wzorowa łazienka”. Program polega na działaniach edukacyjnych jak dbać o higienę oraz konkursie, w ramach którego szkoły zbierają głosy na galerię projektów łazienki szkolnej. Szkoła, która zbierze największa ilość punktów w nagrodę otrzyma środki na remont toalet. Są też nagrody dodatkowe.

Więcej…

 

WARSZTATY INFORMATYCZNE NA UNIWERSZTECIE EKONOMICZNYM

Uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z nauczycielami: Panią Justyną Mateja-Pawlikowską i Panią Elżbietą Kozioł-Szeniszewską uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 25 września 2018r. Warsztaty edukacyjne pt.”Kiedy można być Webmasterem” podzielone były na dwie części: teoretyczną i praktyczną, przygotowane przez pracowników Katedry Rachunkowości, Controllingu, Informatyki i Metod Ilościowych. W części teoretycznej omówiono pojęcie webmaster oraz jak zaprojektować i stworzyć własny seris internetowy czyli: pomysł na projekt, domenę, miejsce na serwerze – hosting oraz system zarządzania treścią CMS.

galeria

Więcej…

 

WARSZTATY INFORMATYCZNE NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

W dniu 23 września 2018r. uczniowie z klas 8 i 7 uczestniczyli w warsztatch, które odbyły się na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Warsztaty pt. „Symulacje komputerowe w języku Python, czyli uczymy się Pythona i modelowania” przeprowadził Pan dr inż. Jarosław Drapała. Python to język programowania wysokiego poziomu, którego składnia i słowa kluczowe oraz kod są zrozumiałe dla człowieka.

galeria

Więcej…

 

„Co kryje spiżarnia?”

Współczesny świat potrzebuje ludzi kreatywnych, otwartych, potrafiących pracować w zespole oraz rozwiązywać problemy w sposób twórczy. Od najmłodszych lat powinniśmy zatem rozwijać postawy twórcze wśród dzieci wykorzystując ich naturalne potrzeby poznawania świata, aktywności, samodzielnego docierania do wielu rozwiązań.

Więcej…

 
Wyszukiwanie
Ulti Clocks content
STRONA GIMNAZJUM

Znalezione obrazy dla zapytania gimnazjum w piławie górnej

PREZENTACJA SZKOŁY!!!

NASZA GALERIA
aizbare.jpg
Szkoła dbająca o ....

BIP

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj107
mod_vvisit_counterWczoraj1636
mod_vvisit_counterTen tydzień1743
mod_vvisit_counterTen miesiąc15230
mod_vvisit_counterWszystkie1214006