Aktywni w Dniu Dziecka

Dzień Dziecka to dzień radości i niespodzianek, stąd właśnie 1 czerwca 2017r. uczniowie klas: 2a i 2c pod opieką wychowawczyń p. Edyty Chrząszcz i p. Małgorzaty Wiącek, jak również nauczycieli – opiekunów p. Joanny Nowickiej, p. Jolanty Woszczyk uczestniczyli w wycieczce do Wambierzyc.

Młodzi podróżnicy zwiedzili  okazałą renesansową bazylikę, zwaną Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, która jednocześnie często nazywana jest Dolnośląską Jerozolimą. Świątynia stanowi prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć najstarszą ruchomą szopkę w Europie, która jest dziełem Longina Wittiga. W dalszą część wycieczki zwiedzający udali się do Skansenu i mini ZOO. Tam znajdują się dawne sprzęty domowego użytku, wyposażenie wnętrz izb mieszkalnych, narzędzia i maszyny rolnicze oraz wiele innych drobnych ciekawostek. Na terenie gospodarstwa mieszkają daniele, dziki, świnki wietnamskie, strusie, bażanty, kurki ozdobne, jastrzębie, papugi i kozy. Bezpośrednia obserwacja zwierząt sprawiła uczniom najwięcej radości. Po zwiedzaniu przyszedł czas na ognisko, gdzie upieczono  pyszne kiełbaski, które z apetytem zjedzono. Wszyscy uczestnicy zadowoleni, pełni wrażeń, bezpiecznie wrócili do domu.

Poprawiony (wtorek, 06 czerwca 2017 07:03)

mod_vvisit_counterTen tydzień1947
mod_vvisit_counterWszystkie1195512