Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11 października 2017 roku o godzinie 13:00, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość  przygotowali  uczniowie klasy 2a i 3b pod kierunkiem p. Zofii Zawadzkiej i p. Grażyny Żaby oraz zespół taneczny „Stokrotki” prowadzony przez p. Marlenę Baranowską.

Zaproszone  zostało całe grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele seniorzy, którzy pracowali w piławskich placówkach oświatowych..

Celem  imprezy było uczczenie nauczycieli, a także pracowników szkoły w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

Spotkanie rozpoczęła p Dyrektor Marta Skowrońska-Sowa, która przywitała wszystkich zebranych. Następnie mali artyści przedstawili program artystyczny składający się z wierszy, cytatów i piosenki. Zespół „Stokrotki” zaprezentował się w ciekawych układach tanecznych. Za występy uczniowie otrzymali gromkie brawa.

Następnie Martynka – uczennica klasy trzeciej -  wręczyła nauczycielom seniorom kartki z życzeniami. Nauczyciele byli wzruszeni i zadowoleni. Dziękowali za pamięć i docenienie ich wkładu włożonego w wychowanie i wykształcenie uczniów. Akademia przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Po części artystycznej odbyło się spotkanie przy kawie i ciastku.