Ślubowania nadszedł czas

Na dzień ślubowania pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej czekali od dawna. Do tej chwili przygotowywali się od pierwszego dnia nauki w szkole. Zakończeniem tego etapu poznawania swoich obowiązków i praw oraz poznawania zasad panujących w szkole było uroczyste ślubowanie.

(kliknij zdjęcie !!!)

18 października 2017 roku od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie wszystkich klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury.  Przepiękna dekoracja , przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Głównym celem uroczystości było włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej. Ślubowanie uświetnili swoją obecnością  pani wiceburmistrz Izabela Woronowicz, inspektor do spraw oświaty pani Agnieszka Borowska, przewodniczący Rady Miejskiej pan  Dariusz Madejski, przedstawiciele Rady Miejskiej  pani Bogusława Barwacz i pan Tomasz Piech , ksiądz Prałat Zbigniew Wolanin, dyrektor Przedszkola ,,Tęczowa Kraina” pani Barbara Mazur, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej pani Marta Skowrońska-Sowa, wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Edyta Lisowska oraz   rodzice pierwszoklasistów. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sara Gałka. Na przywitanie ciepłe, pełne życzliwości słowa do uczniów klas pierwszych skierowała Pani Marta Skowrońska – Sowa.

Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego występu artystycznego. Pięknie przedstawili się recytując wierszyki o sobie i śpiewając piosenki. Z dumą powtarzali  tekst ślubowania. Występ pierwszoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania. Dzieci przygotowali wychowawcy : p. Grażyna Motyka,  p. Alicja Listwan oraz p. Mirosław Musiał. Po występie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, którego dokonali przybyli goście.  Pierwszoklasiści otrzymali  upominki, które wręczyła pani Agnieszka Woszczyk – Motyka, zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców wraz z wychowawcami.

Uroczystość ślubowania była to dla pierwszoklasistów wspaniałą okazją do integracji z zespołem klasowym, jak również całą społecznością szkolną. Wszyscy bardzo miło spędzili czas.  Pierwszakom ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci.