OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – etap powiatowy

W dniu 27.03.2018 r. czworo uczniów z klasy IV a, V a, VI a oraz VI b: Antoni Krzyżyński, Aleksandra Brzuszkiewicz, Justyna Kozioł oraz Weronika Lipiec reprezentowało naszą szkołę na etapie powiatowym  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej został zorganizowany  już po raz XX w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. Zakres materiału obejmował m.in. historię straży pożarnej, przyczyny powstawania pożarów, organizację akcji ratowniczych, sprzęt ratowniczo-gaśniczy, urządzenia i zabezpieczenia przeciwpożarowe, a także zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Uczestnicy, oczekując na wyniki konkursu, spotkali się z przedstawicielami straży pożarnej, którzy prezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz przekazali wiele ciekawostek na temat swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Największą wiedzą wykazała się Justyna Kozioł z klasy VI a, która wywalczyła IV miejsce indywidualnie w kategorii Szkoła Podstawowa. Wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety. Serdecznie gratulujemy.

Uczniowie przygotowywani  byli do konkursu pod kierunkiem p. Darii Skibińskiej-Pindery.

mod_vvisit_counterTen tydzień1975
mod_vvisit_counterWszystkie1195540