LEKCJA W KINIE

26 marca uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wzięli udział w „Lekcji w kinie” przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina.

Podczas lekcji na temat: „Uwaga! Internet!” uczniowie  dowiedzieli się, m.in. co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić; odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w sieci jest prawdziwa; zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać ; zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter oraz przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną  ze smartfonem.

Oprócz lekcji uczniowie obejrzeli również pełen przygód film pt. „Labirynt”, który uświadomił im, jak ważna jest przyjaźń oraz pokazał, że świat ukazany w grach komputerowych może być niebezpieczny.

Mariola Jabłońska