Spływ pontonowy i escaperoom

Dnia 18 maja 2018 roku odbyła się wycieczka klasy 7a i 7b. Klasy wraz z opiekunami: panem Krystianem Bieleckim, panią Joanną Korczyńską i panią Marleną Baranowską zebrały się przed szkołą o godzinie 8:30. Następnie Pan Bielecki,(kierownik wycieczki),sprawdzając listę uczestników, wpuszczał uczniów do autokaru. Po wejściu do autokaru wyruszyliśmy w kierunku Ławicy, miejscowości pod Kłodzkiem, oddalonej od naszego miasta około 31  km. Celem tej wycieczki był spływ pontonowy i  zabawa w Folwarku Szyfrów.

Po dojechaniu, rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa poszła do escaperoomu, a druga w tym czasie miała spływ pontonowy na rzece Nysa Kłodzka. Spływ trwał około 40 minut i miał 5 kilometrów długości. W tym czasie musieliśmy nauczyć się sterowania pontonem na wartkiej rzece i umiejętności użycia pagaja. Nurt znosił pontony do brzegu, w kierunku drzew i krzewów i trzeba było odpowiednie wiosłować, by nie wpaść na brzeg. Spływ był emocjonujący. Uczniowie, którzy byli w pierwszej grupie, mieli 60 minut na wydostanie się z pokoju zagadek. Młodzież miała do wyboru 4 pokoje: Tajemnica Riese -rok 1945, Kazamaty-rok 1807, Zaraza-rok 1606 i Depozyt –rok 1946. Wszystkie te zagadki były związane z tajemnicami Dolnego Śląska. Kiedy obie grupy skończyły swoje zadania, nastąpiła zamiana. Teraz grupa pierwsza poszła na spływ, a druga była w escaperoomie. Po zakończeniu atrakcji obie grupy zjadły kiełbaski z rusztu. Po zjedzeniu i odpoczynku wracaliśmy już do domu. W Piławie Górnej byliśmy około godziny 14.

Dzięki pięknej pogodzie udała nam się wycieczka, którą z pewnością będziemy miło wspominać. W prawdzie nie wszystkim grupom udało się wydostać z pokoi, to i tak każdemu się spodobała taka forma spędzania czasu wolnego.

Patrycja Sokolińska

Dziękujemy Patrycji za sprawozdanie z wycieczki.
Wychowawcy klas VII