Wśród sław, postaci z bajek i nie tylko

We wtorkowy poranek 5 czerwca uczniowie klasy 3c wraz z opiekunami p. Małgorzatą Wiącek i p. Agnieszką Pawlak wybrali się w podróż do stolicy  Dolnego Śląska. Tym razem uczniowie działając w myśl dewizy „pokaż, a zapamiętam” i dla uzupełnienia wiedzy, między innymi, przyrodniczej odbyli spacer brzegiem drugiej co do wielkości rzeki w Polsce, obserwowali życie w wodzie, ruch w mieście i jego ciekawe budowle. Po spacerze grupa udała się do Muzeum Figur Woskowych, gdzie ku uciesze dzieci można było wszystkiego dotknąć, samodzielnie robić fotografie i swobodnie się bawić. Kolejną atrakcją dla uczestników były warsztaty lepienia z gliny, która została wyrobiona przez dziewczynki i chłopców jak najlepsze ciasto drożdżowe. Po wybraniu sobie szablonu postaci rozpoczęła się część twórcza zajęć, podczas której każdy uruchomił wodze swojej fantazji  i najpierw trzymając się instrukcji pani prowadzącej, a następnie według własnej koncepcji ozdabiał swoje dzieła. Wyprawa była udana szczególnie, dlatego że uczniowie mogli również wydać trochę kieszonkowego na wybrane pamiątki. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Piławy pamiętając, że ogromną budowlę, mającą około 215 metrów wysokości, którą mijali po drodze – Sky Tower, w dobrą pogodę można obserwować również z okolic tarasu widokowego na obrzeżach naszego miasta.

Małgorzata Wiącek