WYCIECZKA DO WOJSŁAWIC

Na przełomie kwietnia i maja  2018 r. w naszej szkole był organizowany konkurs  pod hasłem „Rośliny wokół nas – najpiękniejszy zielnik”,  skierowany do uczniów klas I-III  Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej. Komisja konkursowa z przedstawionych prac wyłoniła dwa zielniki : klasy II a i III a.

W nagrodę obie klasy 29 maja  2018 r. roku pojechały na wycieczkę   do Ogrodu Botanicznego w  Wojsławicach.

Celem wycieczki było:

- zdobycie i poszerzenie wiedzy dotyczącej roślinności,

- kształtowanie umiejętności rozpoznawania, klasyfikowania i oznaczania gatunków roślin,

- pogłębiania zamiłowania oraz szacunku dla przyrody,

- rozwijanie poczucia estetyki i piękna.

Uczniowie podczas spaceru po parku w Wojsławicach mieli możliwość podziwiać bogactwo różnej roślinności, która w specyficznym klimacie Wojsławic ma możliwość życia i prawidłowego rozwoju.

W parku tym jest również Georetrum, gdzie zgromadzone są różne skały. Wśród tej kolekcji są również skały pochodzące z naszego miasta, na co uczniowie szczególnie zwrócili uwagę.

Po powrocie do autokaru, dzieci dzieliły się wrażeniami z pobytu w tym pięknym parku i zadowolone z wycieczki wróciły do domu.

Wychowawcy

Klasa II a – Grażyna Żaba