Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego

W piękną, ciepłą, czerwcową sobotę, tuż po Dniu Dziecka, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Piknik Rodzinny, tym razem pod hasłem "Mama, tata i ja". Uczestników pikniku powitali prowadzący imprezę p. Małgorzata Wiącek, p. Krystian Bielecki oraz opiekujący się nagłośnieniem p. Dariusz Kulak i oddali głos dyrektor placówki Danucie Szelidze, która podkreśliła, że dzięki zrozumieniu i zaangażowaniu tak wielu rodziców oraz ich współpracy z pracownikami szkoły możliwa jest wspólna dobra zabawa i dziękując wszystkim za ogromne zaangażowanie, życzyła dobrej zabawy.

galeria

Bogaty program pikniku sprawił, że szkoła i tereny do niej przyległe wypełniły się tłumem ludzi. Na gości czekały wystawy pokonkursowe z dziedziny matematyki w architekturze, fotografii, literatury i przyrody, czekało mnóstwo atrakcji gastronomicznych oraz artystycznych prezentowanych na plenerowej scenie. Zacznijmy od piosenki – niespodzianki dla dzieci w wykonaniu nauczycieli, mini montażu słowno – muzycznego w wykonaniu trzecioklasistów dla wszystkich Mam i Tatusiów przygotowanych przez wychowawczynie p. Edytę Chrząszcz, p. Zofię Zawadzką i p. Małgorzatę Wiącek, tańca w wykonaniu grupy „Stokrotki” prowadzonej przez p. Marlenę Baranowską, występu muzycznego pierwszoklasistów, którzy również wyśpiewali piosenki dla Mam przygotowane pod opieką p. Grażyny Motyki, p. Alicji Listwan i p. Mirosława Musiała, po indywidualne występy uczniów, w tym Oli Brzuszkiewicz, Julki Pestki czy Nikoli Smolarskiej, Natalii Korczyńskiej, występu chóru szkolnego w językach: polskim, niemieckim i francuskim, prowadzonego przez p. Edytę Chrząszcz, p. Mirosława Musiała i p. Agnieszkę Pawlak oraz występu koła muzycznego prowadzonego przez p. Edytę Lisowską. Ponadto uczestnicy pikniku mogli bawić się skanując kody pod opieką p. J. Korczyńskiej i budując zamki piękniejsze niż z bajki, pod opieką i przy wsparciu Państwa Śmidodów. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się przygotowane dla nich stanowiska aktywności:

- zadaniowo – sportowej (opiekunowie: p. M. Baranowska, p. A. Kasprzyk, p. A. Burek – Uchman, p. A. Pawlak) i sportowo – zabawowej (opiekun p. J. Nowicka);

- plastycznej (przygotowane przez: p. B. Betlej, p. G. Żabę, p. E. Chrząszcz, p. Z. Zawadzką, p. M. Wiącek);

- modelarskiej prowadzonej przez p. K. Książka;

- kącik malucha dla najmłodszych (opiekun - p. E. Zarzeczna).

Można było również skorzystać z malowania twarzy, bądź zaplatania warkoczyków, albo otrzymać rysunek zwierzątka w wykonaniu Wiktorii Piaseckiej. Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane, których fundatorem byli Gmina Piława Górna i MOKiB. Oblężenie przeżył również wóz strażacki oraz motocykl policyjny, w których pozwalano nie tylko włączać syrenę. Wiele osób skorzystało także z akcji „książka za symboliczną złotówkę”, czy maskotka za celny rzut, albo cegiełka za niespodziankę.

Na scenie plenerowej wręczano uczniom - uczestnikom szkolnych konkursów podziękowania, wyróżnienia i dyplomy za osiągane w ostatnim czasie sukcesy, a było ich sporo. Nagrody rozdali:

- p. D. Wajda za konkurs dla klas 1-3 „ Kot bohaterem Literackim” oraz  konkurs biblioteczny „Podejmij wyzwanie czytelnicze”;

- p. E. Kozioł - Szeniszewska za Szkolny Konkurs Matematyczny Matematyka w architekturze OSADA BRACI MORAWSKICH - makieta;

– p. G. Koziara uczniom klas II i III Gimnazjum za XIV Szkolny Konkurs Matematyczny;

- p. E. Lisowska za udział w konkursie  fotograficznym i na najpiękniejszy zielnik;

- p. D. Skibińska - Pindera za konkurs Listy do Ziemi;

- p. M. Sochacka - Pelczar i p. M. Jabłońska za Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym;

- p. H. Pióra i p. K. Bielecki za konkurs na HASŁO DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018.

Ponadto w trakcie pikniku rozegrano finał V Szkolnego Turnieju Warcabowego, w eliminacjach, trwających od sześciu miesięcy uczestniczyło ponad 150 uczniów. Najlepszymi strategami gry okazali się Aleksy Kołodziej - trzecie miejsce, Dawid Sobczyński - drugie miejsce, a tytuł Mistrz Szkoły 2018 i miejsce pierwsze zdobył Kacper Pendyk. Turniej odbywał się pod opieką p. Zofii Zawadzkiej, p. Agnieszki Pawlak oraz p. Małgorzaty Wiącek.

Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, pierogi, zapiekane bułeczki, bigos, kiełbaski, pajdy chleba z najsmaczniejszym smalcem oraz kawa i herbata. Dzieci  chętnie podjadały watę cukrową i aktywnie rozdawały ulotki promujące potrzebę ochrony środowiska. Dodatkową atrakcją dla dorosłych był konkurs na najsmaczniejsze ciasto z serem, w którym zwyciężyła przedstawicielka rodziców klasy 1a p. Renata Pieróg otrzymując nagrodę ufundowaną przez sponsora Salon Kosmetyczno – Podologiczny Katarzyna Michalik.

Piknik zaszczycili obecnością liczni goście, w tym Burmistrz Piławy Górnej Zuzanna Bielawska i Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Madejski, przedstawiciele Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, dyrektorzy jednostek gminnych, emerytowani pracownicy szkoły, przedszkolaki i mieszkańcy naszego miasta, ale przede wszystkim wiele rodzin naszych uczniów.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Pikniku Rodzinnego i udzielili wsparcia naszemu przedsięwzięciu. Uczniom za udział i aktywność, gościom za przybycie i wspólne spędzenie czasu wolnego oraz podziwianie osiągnięć uczniów szkoły, Radzie Rodziców Szkoły i wszystkim rodzicom, i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie, a sponsorom i firmom współpracującym z placówką za okazaną pomoc.

Małgorzata Wiącek

 
Wyszukiwanie
Ulti Clocks content
STRONA GIMNAZJUM

Znalezione obrazy dla zapytania gimnazjum w piławie górnej

PREZENTACJA SZKOŁY!!!

Szkoła dbająca o ....

BIP

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj191
mod_vvisit_counterWczoraj1636
mod_vvisit_counterTen tydzień1827
mod_vvisit_counterTen miesiąc15314
mod_vvisit_counterWszystkie1214091