Gimnazjaliści w Urzędzie Miasta

Uczniowie klas trzecich gimnazjum 5 czerwca udali się do Urzędu Miasta w Piławie  Górnej na lekcję wiedzy o społeczeństwie na temat: Jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Miasta? Po urzędzie uczniów oprowadzili i opowiedzieli o pracy poszczególnych inspektoratów, pani Zuzanna Bielawska – Burmistrz Miasta oraz pan Jacek Mikus – Sekretarz Gminy.

Wycieczka po urzędzie zaczęła się od działu ewidencji ludności i dowodów osobistych. Z kolei uczniowie poznali specyfikę pracy Ośrodka Pomocy Społecznej, który znajduje się w budynku urzędu. Na pierwszym piętrze zobaczyli gabinet Burmistrza i Wiceburmistrza Miasta, biuro Inspektora ds. Oświaty i Inspektora ds. Funduszy Strukturalnych, biuro Skarbnika Gminy, informatyka, salę Urzędu Stanu Cywilnego. Następnie udali się do sali konferencyjnej, gdzie o swojej pracy, o inwestycjach prowadzonych i planowanych w mieście, o zbliżających się imprezach kulturalnych opowiedziała pani Burmistrz. Podczas konwersacji gimnazjaliści mogli powiedzieć, czego, według nich, nadal brakuje w mieście. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Młodzieży towarzyszyły panie: Marta Sochacka-Pelczar i Mariola Jabłońska.

Beata Wójcik, uczennica klasy IIIb