As Ortografii 2018

Dnia 29 maja 2018 r. uczennice klas gimnazjalnych:  Aleksandra Ścigała z klasy IIc, Anna Letniowska z klasy IIIa i Beata Wójcik z klasy IIIb wzięły udział  w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym „As Ortografii 2018”, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa nr 3 im. KEN w Dzierżoniowie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczniowie napisali dyktando, a następnie rozwiązywali test ortograficzno-interpunkcyjny. Do ortograficznej rywalizacji przystąpiło czterdziestu dwóch uczniów z dziewięciu szkół.

Nasza uczennica, Anna Letniowska zdobyła III miejsce, a w rywalizacji drużynowej szkoła wywalczyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Uczennice do konkursu przygotowała Mariola Jabłońska.

M. Jabłońska