ZIELONA SZKOŁA – USTRONIE MORSKIE

W dniach 20 – 27 maja 2018 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej przebywała na „zielonej szkole” w Ustroniu Morskim pod opieką p. Grażyny Żaby i p. Zofii Zawadzkiej.

galeria

Pobyt nad morzem obfitował w wiele atrakcji. Uczestnicy korzystali ze spacerów brzegiem morza, z zabaw i tańców na dyskotece, ogniska połączonego z karaoke, zabaw w wodzie na krytym basenie.

Odbyły się ciekawe wycieczki. Pierwsza z nich prowadziła do Zieleniewa, gdzie znajduje się PARK ROZRYWKI, a w nim WESTERN CITY, WIOSKA INDIAŃSKA, ZOO, LUNAPARK, POKAZY KASKADERSKIE I MOTOPARK. Druga wycieczka - Skansen chleba w Ustroniu Morskim. Jest to wyjątkowe miejsce które pozwala na podróż do przeszłości, w czasy kiedy to gospodynie wypiekały same chleb, a po jego zjedzeniu skrupulatnie zbierały każdy okruszek ze stołu.  Budynek skansenu stylizowany jest na XIX-wieczną chatę.  Piekarz prowadził naszą grupę przez kolejne etapy powstawania chleba, aż do samego wypieku, by następnie każdy mógł skosztować własnoręcznego wypieku. Kolejną wycieczkę uczestnicy zielonej szkoły odbyli ciuchcią, która zawiozła ich do miejsca, gdzie  rzeka uchodzi do morza. W dalszej części przejażdżki uczestnicy zwiedzili  Ustronie Morskie oraz Sianożęty. Kołobrzeg - wycieczkowa kulminacja. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs statkiem "Santa Maria", zakup pamiątek.

Uczestnicy także pobierali nauki na swoim poziomie.

To były niezwykłe dni, które minęły bardzo szybko. Pozostało wiele pięknych  wspomnień oraz nadzieja, że za rok znowu wyruszymy na wycieczkę i będziemy się dobrze bawić.

Grażyna Żaba

Zofia Zawadzka