Wycieczka do „Indiańskiej wioski"

Gdzie żyli Indianie, jakie nosili stroje, jak zdobywali żywność, jakie mieli zajęcia, zabawy, rozrywki – to pytania, na które uczniowie klasy 1b uzyskali odpowiedź w „Indiańskiej wiosce”. Dnia 05 czerwca br. klasa 1b pojechała autokarem na wycieczkę do Srebrnej Góry. Tego dnia była piękna, słoneczna pogoda. W wiosce dzieci: spotkały się z indiańskim wodzem, który ciekawie opowiadał o kulturach indiańskich, wzięły udział w torze przeszkód, strzelały z łuku i dmuchawki, rzucały włócznią, walczyły na równoważni czejeńskiej, goniły za lisem, ścigały się na wieloosobowych nartach. Żeby trochę upodobnić się do Indian, każda „blada twarz” została pomalowana w kolorowe wzory. Posilili się domowymi kanapkami oraz upieczonymi kiełbaskami. Zakup pamiątek to przedostatni punkt programu. Ostatnim elementem pobytu w wiosce było wysłuchanie przez uczniów pięknej, pouczającej opowieści z towarzyszeniem prawdziwego indiańskiego fletu oraz wręczenie nagród dla najbardziej aktywnych. Pełni wrażeń i świetnego humoru wycieczkowicze powrócili do Piławy Górnej.

Zofia Zawadzka