Piknik Rodzinny

W sobotę  1 czerwca 2019 r. z okazji Dnia Dziecka, w  Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej  odbył się  Piknik Rodzinny, który  licznie zgromadził społeczność naszego miasta. Piknik zorganizowany po raz kolejny, tym razem pod hasłem „Trzymaj formę”, cieszył się dużym zainteresowaniem. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie aktywnego, zdrowego stylu życia, propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku.

galeria

Piknik zaszczycili swoją obecnością Burmistrz  Piławy Górnej Pan Krzysztof Chudyk, Zastępca Burmistrza  Pani Marta Sochacka-Pelczar, Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Madejski, Dyrektor MOKiB Pani Kinga Zych,  Zastępca Dyrektora Przedszkola Tęczowa Kraina w Piławie Górnej Pani Urszula Zalewska.

Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej i Rada Rodziców, Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka, Urząd Miasta Piława Górna  oraz Rada Miejska zaś osobą koordynującą  Pani Joanna Filipek.

Dla naszych gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. W ramach pikniku przybyli goście mogli wziąć udział w warsztatach modelarskich przygotowanych przez pana Krzysztofa Książka, w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Panią Mirosławę Chudyk.  W ramach promocji zdrowego stylu życia i odżywiania się odbył się konkurs „wiem, co jem...” zorganizowany przez Panią Lenę Łuczyńską i Donatę Wajdę. Dla uczniów klas I-III wychowawcy przygotowali tory przeszkód na wesoło, natomiast dla starszych uczniów bieg po zdrowie- zorganizowały Panie Marlena Baranowska i Anna Kasprzyk. Odbyły też się mecze finałowe Szkolnej Ligii Siatkówki prowadzone przez Panią Anettę Burek- Uchman i Pana Krystiana Bieleckiego oraz finały Turnieju Warcabowego, które zorganizowała Pani Zofia Zawadzka. Chętni rodzice zagrali z uczniami mecz piłki nożnej.

W programie pikniku nie mogło zabraknąć występów  muzycznych, tanecznych i wokalnych w wykonaniu naszych uczniów, których przygotowali Pani Edyta Chrząszcz, Marlena Baranowska, Agnieszka Pawlak i Pan Mirosław Musiał oraz przedszkolaków z przedszkola Tęczowa Kraina, których  przygotowała Pani Agnieszka Sochacka-Kuśnierz. Wszyscy występujący otrzymali darmowe talony na watę cukrową.

Po występach Pani Dyrektor Danuta Zaręba wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursów: plastycznego na plakat "Bądź aktywny- to się opłaca" oraz konkursu na projekt ulotki promującej zdrowy styl życia i odżywiania. Oba konkursy zorganizowała Pani Joanna Filipek szkolny koordynator projektu "Trzymaj formę".  Podczas festynu rodzice i uczniowie mogli wziąć udział konkursie kulinarnym na najsmaczniejsze ciasto  pt.„Zaskocz mnie”, który zorganizowała Pani Jolanta Woszczyk.

Błysk w oczach dzieci wywołał wóz strażacki i policyjne motocykle. Dzieci mogły zobaczyć sprzęt strażacki, obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zrobić sobie zdjęcie na policyjnym motocyklu. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się stoisko, na którym Panie Agnieszka Brzychcy i Justyna Mateja- Pawlikowska malowały buźki. Dodatkowymi atrakcjami były bungee-run, duże klocki oraz bańki mydlane.

W ofercie festynu znalazły się również: kiermasz ciast, sprzedaż gofrów, stoisko gastronomiczne, na którym rodzice sprzedawali przygotowane przez siebie smakołyki.
Podczas imprezy panowała miła i radosna atmosfera. Zorganizowany piknik spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

 
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole