Przedszkolaki z wizytą w szkole podstawowej

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim szykują się duże zmiany  w życiu najstarszych przedszkolaków. Już we wrześniu rozpoczną nowy etap w swojej edukacji - pójdą do szkoły. Część z nich stanie się dumnymi pierwszoklasistami.

galeria

Dnia 12.06.2019r. dzieci z przedszkola odwiedziły Szkołę Podstawową im. K. K. Baczyńskiego. Niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły toteż  było to dla nich nie lada przeżycie - długie korytarze, hałas, dużo dzieci. Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez uczniów klasy 2 a i 2 b, którzy przygotowali dla nich ciekawe zajęcia. Dzieci miały okazję usiąść w ławkach, pisać kredą po tablicy i pośpiewać.

Następnie przedszkolaki zwiedziły sale lekcyjne, sale komputerowe, stołówkę a także bibliotekę.  Dużą atrakcją okazało się spotkanie przedszkolaków z koleżankami    i kolegami, którzy opuścili już mury przedszkola .

Wizyta w szkole była bardzo przyjemna i miła. Przedszkolaki czuły się tam bardzo dobrze. Na pamiątkę otrzymały od kolegów i koleżanek z klasy 2 a medal Jestem grzeczny.  Mamy nadzieję, że po wakacjach bez stresu i z uśmiechem na twarzach przekroczą próg szkoły.

G. Motyka