Koniec wakacji – zabrzmiał pierwszy dzwonek

Po wakacyjnym wypoczynku z nowymi siłami, pełni energii i zapału uczniowie naszej szkoły w dniu 2 września przystąpili do obowiązków szkolnych. Wszyscy  wraz z rodzicami, nauczycielami, pracownikami  oraz zaproszonymi gośćmi zgromadzili się na dziedzińcu szkoły aby uczestniczyć w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.  Przewodniczący Samorządu Szkolnego  Mateusz Osiadły  powitał wszystkich przybyłych gości:  Burmistrza Piławy Górnej Krzysztofa Chudyka i jego  zastępcę p .Martę Sochacką –Pelczar, Sekretarza Małgorzatę Drebot, Przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Madejskiego, Księdza Proboszcza Krzysztofa Corę oraz  Księdza Wikariusza Romualda Witwickiego.

Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Danuta Zaręba, która  serdecznie przywitała uczniów, rodziców,  nauczycieli wychowawców, pracowników szkoły oraz wszystkich przybyłych gości. Szczególnie ciepło powitała pierwszoklasistów wraz z ich rodzicami.   Poinformowała o przeprowadzonych w czasie wakacji remontach i modernizacji klas i pomieszczeń służących poprawie standardów nauczania i wychowania oraz  stanu bezpieczeństwa uczniów. Przedstawiła również wychowawców klas oraz omówiła najważniejsze kierunki rozwoju oświaty w nowym roku szkolnym.

Kolejne słowa skierowała do uczniów:,,  życzę wszystkim uczniom, a szczególnie pierwszoklasistom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nauką, aby szkoła była miejscem , do którego z radością będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa. Wierzę, że każdy dzień spędzony w naszej szkole będzie czasem zdobywania wiedzy, przynoszącym nowe doświadczenia i umiejętności, które umożliwią osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji szkolnej. Mam nadzieję, że w uczeniu będzie Wam towarzyszyć radość poznawania czegoś nowego, interesującego, kreatywnego i ważnego.

Rodzicom  życzę, aby osiągnięcia dzieci były dla Was nieustającym powodem do dumy. Nauczycielom życzę, aby każdy dzień pracy przynosił zadowolenie, a podejmowane wyzwania i przedsięwzięcia edukacyjne spełniały zakładane oczekiwania i były źródłem satysfakcji’’.

Następnie głos zabrał nauczyciel historii pan Krystian Bielecki, który przypomniał  wydarzenia  II wojny światowej o których należy mówić głośno  a pamięć o bohaterach, którzy zginęli za Ojczyznę  powinna  być przekazywana kolejnym pokoleniom Polaków.

Następnie uczniowie udali się do  klas na spotkania ze swoimi  wychowawcami.


Marta Skowrońska-Sowa

 
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole