Koncert

9 października kolejny raz gościliśmy w naszej szkole muzyka pana Ireneusza Wójcickiego, który tym razem zabrał nas w świat rytmów afrykańskich. Uczniowie zapoznali się z dźwiękami wydawanymi przez instrumenty takie jak djembe i dundun. Dowiedzieli się, że nawet zwykła miotła lub młotek mogą tworzyć rytmiczną melodię. To była wspaniała i niezapomniana lekcja muzyki w teorii i w praktyce.

 

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

Dnia 24.09.2018 r. 45 uczniów  z klas IV, V oraz VI uczestniczyło w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Na początku odwiedziliśmy budynek A-4 Politechniki Wrocławskiej, gdzie znajduje się Wydział Mechaniczno-Energetyczny. Tam uczestniczyliśmy w wykładzie na temat „Czy spalanie śmieci się opłaca?” Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają przetworzone odpady, które wykorzystuje się do produkcji energii.

Więcej…

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Nasza placówka aktywnie włączyła się do działań związanych z Ogólnopolską Akcją „Sprzątanie Świata”. W dniu 19 września uczniowie wszystkich klas starszych  zbierali śmieci w okolicy: szkoły, boiska Orlik, skateparku, siłowni plenerowej, stadionu oraz najbliższego osiedla. Wszystkie  odpady, dzięki firmie zajmującej się wywozem śmieci zostały usunięte z naszego miasta.

W klasach młodszych w sposób systematyczny i ciągły prowadzone są działania, które polegają na dbaniu o czystość w klasie, na korytarzu, w pomieszczeniach do zabawy, a także podczas spędzania czasu w okolicy naszej szkoły. Dzieci, w związku z rozpoczęciem programów „Mleko w szkole” oraz „Owoce w szkole” ustaliły sposoby dbania o środowisko poprzez segregację opakowań pozostałych po mleku i owocach. Najmłodsi poznali miejsce w naszej szkole, które zostało wyznaczone do selektywnej zbiórki odpadów.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, a także wychowawcom za pomoc w organizacji tegorocznej akcji. Zwracamy się także do wszystkich mieszkańców Piławy Górnej, aby wrzucali odpady do kontenerów i segregowali te śmieci, które można przeznaczyć do powtórnego wykorzystania. Koordynatorem akcji była p. Daria Skibińska-Pindera.

 

WZOROWA ŁAZIENKA

ZZnalezione obrazy dla zapytania wzorowa łązienkaagłosuj na prace uczniów naszej szkoły!

Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego przystąpiła do programu „Wzorowa łazienka”. Program polega na działaniach edukacyjnych jak dbać o higienę oraz konkursie, w ramach którego szkoły zbierają głosy na galerię projektów łazienki szkolnej. Szkoła, która zbierze największa ilość punktów w nagrodę otrzyma środki na remont toalet. Są też nagrody dodatkowe.

Więcej…

 

„Co kryje spiżarnia?”

Współczesny świat potrzebuje ludzi kreatywnych, otwartych, potrafiących pracować w zespole oraz rozwiązywać problemy w sposób twórczy. Od najmłodszych lat powinniśmy zatem rozwijać postawy twórcze wśród dzieci wykorzystując ich naturalne potrzeby poznawania świata, aktywności, samodzielnego docierania do wielu rozwiązań.

Więcej…

 

Europejski Dzień Języków Obcych

Znalezione obrazy dla zapytania Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2018r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Organizatorkami były nauczycielki języków obcych Lena Łuczyńska,Anna Najdek-Bydłosz, Lidia Ptak oraz Joanna Nowicka. Uczniowie klas 4 SP – 3 gimnazjum na przerwach międzylekcyjnych rozwiązywali zagadki związane z krajami Unii Europejskiej, między innymi dopasowywanie flag do danego kraju, przysłowia w języku angielskim, francuskim i niemieckim,  powitania w różnych krajach oraz zgadywanki językowe.

zdjęcia

Więcej…

 

DZIEŃ CHŁOPCA

Uczennice i członkowie Małego  samorządu uczniowskiego nie zapomnieli o Dniu Chłopaka.

Z okazji tego szczególnego  dnia były życzenia i słodkie upominki. Chłopcy byli mile zaskoczeni takim zaangażowaniem swoich koleżanek w przeżycie tego dnia.

Również w klasach chłopcy obchodzili swoje święto. W klasie 2a dziewczynki zaśpiewały chłopcom Sto lat i wręczyły prezenty .

 
Więcej artykułów…
Wyszukiwanie
Ulti Clocks content
STRONA GIMNAZJUM

Znalezione obrazy dla zapytania gimnazjum w piławie górnej

PREZENTACJA SZKOŁY!!!

Szkoła dbająca o ....

BIP

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj634
mod_vvisit_counterWczoraj1245
mod_vvisit_counterTen tydzień634
mod_vvisit_counterTen miesiąc14121
mod_vvisit_counterWszystkie1212898