Klasa 1a w Laboratorium Dźwięku

W dniu 12.06.2018 r dzieci  z klasy 1a Szkoły Podstawowej z Piławy Górnej uczestniczyły w niezwykłej lekcji. Nie odbyła się w klasie, a w Laboratorium Dźwięku w Przedborowej  SonoLab.  Państwo Leginowicz poprowadzili spotkanie, podczas którego poznaliśmy wiele instrumentów muzycznych, a także mogliśmy spróbować na nich grać. Dowiedzieliśmy się wiele interesujących ciekawostek na temat dźwięków, ich powstawania i tworzenia. Poznaliśmy też budowę ludzkiego ucha i dowiedzieliśmy się jak dbać o nasze uszy. Była to bardzo ciekawa lekcja.

Grażyna Motyka

 

ZIELONA SZKOŁA – USTRONIE MORSKIE

W dniach 20 – 27 maja 2018 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej przebywała na „zielonej szkole” w Ustroniu Morskim pod opieką p. Grażyny Żaby i p. Zofii Zawadzkiej.

galeria

 

Więcej…

 

Od ziarenka do bochenka” – zajęcia w Pstrążnej

Klasy 2a i 3b piątego czerwca br. pod opieką p. Renaty Pieróg, p .A. Śmidody, p. Z. Zawadzkiej i p. G. Żaby pojechały na wycieczkę do Pstrążnej, gdzie znajduje się uroczy Skansen-Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego.

Więcej…

 

As Ortografii 2018

Dnia 29 maja 2018 r. uczennice klas gimnazjalnych:  Aleksandra Ścigała z klasy IIc, Anna Letniowska z klasy IIIa i Beata Wójcik z klasy IIIb wzięły udział  w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym „As Ortografii 2018”, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa nr 3 im. KEN w Dzierżoniowie.

Więcej…

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „OSADA BRACI MORAWSKICH” – MAKIETA

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 5-7 szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. W konkursie udział wzięło 36 uczniów. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 2 czerwca 2018r. na Pikniku rodzinnym.

Więcej…

 

"Jump World"

 

4 czerwca uczniowie klas 4a i 4d pojechali na wycieczkę do Wrocławia do Parku Trampolin "Jump World". Dzieci mogły pobawić się w różnych strefach, między innymi w strefie koszykówki, siatkówki, dodgeballa, przejść się ścieżką akrobatyczną czy skoczyć do ogromnego basenu z gąbkami. Zajęcia oferowały świetną zabawę połączoną z rozwojem fizycznym. Po dwugodzinnym skakaniu udaliśmy się do McDonalda, a potem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Lena Łuczyńska
Joanna Nowicka

 

 

Gimnazjaliści w Urzędzie Miasta

Uczniowie klas trzecich gimnazjum 5 czerwca udali się do Urzędu Miasta w Piławie  Górnej na lekcję wiedzy o społeczeństwie na temat: Jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Miasta? Po urzędzie uczniów oprowadzili i opowiedzieli o pracy poszczególnych inspektoratów, pani Zuzanna Bielawska – Burmistrz Miasta oraz pan Jacek Mikus – Sekretarz Gminy.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Wyszukiwanie
Ulti Clocks content
STRONA GIMNAZJUM

Znalezione obrazy dla zapytania gimnazjum w piławie górnej

PREZENTACJA SZKOŁY!!!

Szkoła dbająca o ....

BIP

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj731
mod_vvisit_counterWczoraj1025
mod_vvisit_counterTen tydzień9418
mod_vvisit_counterTen miesiąc21660
mod_vvisit_counterWszystkie1220437