Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Piławie Górnej

Znalezione obrazy dla zapytania narodowy dzien wyklętych

 

WYCIECZKA DO „LABOLATORIUM DŹWIĘKU”

30 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II a  z wychowawcą Grażyną Żaba i opiekunem Danutą Szeligą odwiedzili Laboratorium Dźwięku w Przedborowej, stworzone przez Państwo Dafne i Igora Leginowiczów.  Jest to miejsce niemal czarodziejskie. Nie tylko można tam usłyszeć (nie tylko uszami) dźwięk (od pierwszych lat jego zapisu), ale także zobaczyć go i odczuć wieloma zmysłami.

Więcej…

 

II miejsce w powiecie

Drużyna siatkarska dziewcząt z naszej szkoły,  po wygraniu zawodów rejonowych w Łagiewnikach, awansowała do grupy powiatowej.

7 lutego 2018 r. w Bielawie odbył się Finał Powiatowy Piłki Siatkowej Dziewcząt w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Więcej…

 

Cyberprzemoc – dziecko, ofiara, sprawca

7 lutego w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej z Dzierżoniowa sierżant p. Barbarę Gaweł oraz młodszego aspiranta p. Krystiana Grzesiaka i młodszego aspiranta p. Łukasza Kozaka z Posterunku Policji w Piławie Górnej. Policyjna wizyta miała ścisły związek z organizowanym w szkole „Dniem Bezpiecznego Internetu – tworzymy kulturę szacunku w sieci” .

galeria

Więcej…

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

6 lutego 2018 roku już po raz kolejny obchodzić będziemy ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”, organizatorzy chcą w ten sposób przypomnieć internautom o szacunku do innych i do siebie.

Więcej…

 

Rok Ireny Sendlerowej

Patronką roku 2018 decyzją Sejmu jest między innymi  Irena Sendlerowa.  12 maja 2018 r. minie 10. rocznica śmierci polskiej działaczki społecznej, która w czasie II wojny światowej jako kierowniczka referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom „Żegota” przyczyniła się do ocalenia z Holokaustu około 2 500 żydowskich dzieci.

Więcej…

 

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu upamiętnia wyzwolenie 27 stycznia 1945 roku hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau- największego miejsca męczeństwa i zagłady II wojny światowej. Do momentu wyzwolenia, niemieccy naziści zamordowali w Auschwitz ponad milion osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów i radzieckich jeńców wojennych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Wyszukiwanie
Ulti Clocks content
STRONA GIMNAZJUM

Znalezione obrazy dla zapytania gimnazjum w piławie górnej

PREZENTACJA SZKOŁY!!!

Szkoła dbająca o ....

BIP

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj221
mod_vvisit_counterWczoraj573
mod_vvisit_counterTen tydzień1854
mod_vvisit_counterTen miesiąc11326
mod_vvisit_counterWszystkie1089113