Piknik Rodzinny

W sobotę  1 czerwca 2019 r. z okazji Dnia Dziecka, w  Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej  odbył się  Piknik Rodzinny, który  licznie zgromadził społeczność naszego miasta. Piknik zorganizowany po raz kolejny, tym razem pod hasłem „Trzymaj formę”, cieszył się dużym zainteresowaniem. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie aktywnego, zdrowego stylu życia, propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku.

galeria

Więcej…

 

W piękny, słoneczny...

W piękny, słoneczny dzień 6 czerwca uczniowie klasy 5d z wychowawczynią Leną Łuczyńską i nauczycielką Agnieszką Brzychcy pojechali do Parku Linowego w Srebrnej Górze. Celem wycieczki była integracja klasy i propagowanie aktywnego spędzania czasu.

Więcej…

 

Wycieczka do „Indiańskiej wioski"

Gdzie żyli Indianie, jakie nosili stroje, jak zdobywali żywność, jakie mieli zajęcia, zabawy, rozrywki – to pytania, na które uczniowie klasy 1b uzyskali odpowiedź w „Indiańskiej wiosce”. Dnia 05 czerwca br. klasa 1b pojechała autokarem na wycieczkę do Srebrnej Góry.

Więcej…

 

TURNIEJ WARCABOWY

Podczas  pikniku szkolnego „Trzymaj formę”, połączonego z Dniem Dziecka, 01 czerwca 2019 r. odbyła się szósta edycja Turnieju warcabowego. Zgromadzeni finaliści rozegrali między sobą kilka partii warcabowych. Po podsumowaniu punktów zostali wyłonieni zwycięzcy.

Więcej…

 

Ostatnie zajęcia na basenie

Trzydziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas pierwszych 3 czerwca zakończyła naukę pływanie na basenie Aquarius w Bielawie. Uczniowie zrealizowali 10 półtoragodzinnych lekcji. Zajęcia prowadzone były pod okiem instruktorek pływania w ramach projektu „Umiem pływać” realizowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku 2019 w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Więcej…

 

50 LAT MINĘŁO…

Mury Szkoły Podstawowej wzniesiono w 1969 roku w ramach akcji „1000 szkół na Tysiąclecie” (50 lat temu), natomiast imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego nadano szkole 9 maja 1988 roku (30 lat temu). Przygotowaniom do jubileuszu towarzyszyła radość, pozytywne emocje i troska o to, by było to wyjątkowe wydarzenie. Wstępem do uroczystości było wykonanie przy pomocy drona zdjęć i filmu całej społeczności szkolnej ustawionej w kształcie serca na boisku „Orlik”, wkopanie kapsuły czasu i  zasadzenie jubileuszowego drzewa, umieszczenie na budynku szkoły kamiennej tablicy upamiętniającej obchody 50-lecia oraz tablicy w holu szkoły upamiętniającej wszystkich dyrektorów placówki. Nasz Jubileusz został objęty honorowym patronatem Burmistrza miasta Piława Górna i przewodniczącego Rady Miejskiej w Piławie Górnej.

galeria

 

Więcej…

 

Wycieczka klasowa

Dnia 28 maja 2019r. klasa 2a i 2b wraz z opiekunami panią G. Motyką, panią M. Chudyk i panem M. Musiałem  pojechały na jednodniową wycieczkę do „Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU – Zaginione miasto” w Pokrzywnej.  Wyjechaliśmy o 8.00 rano. Wszystkim towarzyszyły bardzo dobre humory i po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Przy wejściu do parku czekał już na nas nasz Pan przewodnik, która zajmował się nami przez pierwszą część pobytu.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole