Poznajemy różne zawody

Celem wycieczki zorganizowanej w środę 8 maja przez wychowawców klas 1a i 1c do Świdnicy było w szczególności zapoznanie uczniów z nowoczesną linią produkcyjną  w fabryce Elektrolux, a następnie zapoznanie  z procesem ręcznego tworzenia słodyczy w mini fabryce cukierków Ciukuruku, czyli poznawanie pracy ludzi różnych zawodów.

Więcej…

 

Podróż do przeszłości miasta

 

Dnia 6 maja 2019 r. starsze roczniki naszej szkoły wzięły udział w lekcji historii " Piława Górna – historia, jakiej nie znacie". Pan Arnold Kordasiewicz wygłosił prelekcję w podróż do przeszłości miasta. Niecodzienna lekcja historii regionalnej odbyła w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Więcej…

 

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 

W dniu 26.03.2019 r. czworo uczniów z klas piątych i szóstych: Kacper Komisarz, Antoni Krzyżyński, Aleksandra Brzuszkiewicz, Aleksandra Drozda oraz trzech uczniów z klas siódmych: Justyna Kozioł, Oliwia Palka, Karol Szeliga reprezentowało naszą szkołę na etapie powiatowym  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Więcej…

 

W piękny wiosenny dzień.....

W piękny wiosenny dzień - 3 kwietnia 2019r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Edytą Chrząszcz wybrali się do zakładu produkcji odzieży HIS STYLE w Piławie Górnej. Na miejscu przywitała wszystkich Pani Jadwiga Karaś, która oprowadziła uczniów i opowiedziała o pracy w tym zakładzie.

Więcej…

 

Stop cyberprzemocy

W czwartek 28. marca grupa uczniów z klas siódmych uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Piersą w Bibliotece Pedagogicznej w Dzierżoniowie.Autor poradnika "Komputerowy Ćpun" oraz "Trener Marzeń" jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z rodzicami i młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych.

Więcej…

 

„Umiem pływać”

Trzydziestoosobowa grupa uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej 18 marca rozpoczęła naukę pływanie na basenie Aquarius w Bielawie. Uczniowie wezmą udział w 10 półtoragodzinnych lekcjach.

Więcej…

 

Dzień Wiosny

21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole pokaz talentów. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie mogli zobaczyć 10 występów. W tym roku najwięcej było pokazów tanecznych, ale nie zabrakło też śpiewu i występów piłkarzy. W tym dniu każda z klas miała być ubrana we wcześniej wylosowany kolor, także występy oglądała i oklaskiwała kolorowa publiczność.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole