Wielka Okiestra Świątecznej Pomocy 2019

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia rozpocznie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku  angażujemy się w tę  akcję, 25 wolontariuszy w godzinach 8:00-15:00 kwestować będzie na ulicach miasta. Natomiast od godziny 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie  rozpocznie się wielki finał, można będzie zobaczyć występy artystyczne, w tym  naszych uczniów m.in. śpiewających, prezentujących pokazy tańca.
S
erdecznie zapraszamy.

harmonogram występów

 

Zajęcia z pierwszej pomocy

Zbliżają się ferie zimowe, czas wolny  od zajęć szkolnych. Dzieci na zajęciach lekcyjnych rozmawiają o zabawach zimowych i o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie zabaw. Jednym z ważnych tematów jest zapoznanie uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. 

Więcej…

 

„Świat Andersena”

 

Baśń dostarcza dziecku niezastąpionego materiału do tworzenia własnej osobowości, przedstawiając modele postępowania i przeżywania oraz wzory osobowe. Wzory te dziecko akceptuje uczuciowo dzięki identyfikowaniu się z bohaterami dzieła. Identyfikacja ta umożliwia współczuwanie z bohaterem tak, jakby to były jego własne przeżycia, a także perspektywę własnego rozwoju i model postępowania do którego upodabnia się spontanicznie i z satysfakcją w swoim postępowaniu. Silnie przeżyte treści i modele zachowań mogą się odbijać w postępowaniu dziecka, wtedy, gdy własna konkretna sytuacja wyzwoli zapadłe głęboko w psychikę treści i wzory.

Więcej…

 

MISTRZOWIE POWIATU !!!

W piątek 4 grudnia  odbył się  powiatowy turniej w minikoszykówce dziewcząt i chłopców. Zawody zostały rozegrane w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, dziewczęta wywalczyły tytuł MISTRZA POWIATU,  awansując do półfinału strefy wałbrzyskiej. Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi chłopcy, zdobywając  tytuł WICEMISTRZA POWIATU.

Więcej…

 

Ogłoszenie UM

Wnioski o zwrot kosztów przejazdu

Uwaga rodzice uczniów dojeżdżających środkami komunikacji publicznej do szkoły podstawowej w Piławie Górnej.

Już od stycznia 2019 roku termin składania wniosku o zwrot kosztów przejazdu dzieci realizujących obowiązek przedszkolny lub szkolny środkami komunikacji publicznej z miejsca zamieszkania  do placówek oświatowych Gminy Piława Górna ustala się do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu poniesienia kosztów objętych wnioskiem.

Wniosek jest do pobrania na stronie Urzędu Miasta w zakładce sprawy urzędowe- oświata - dokumenty do pobrania i pod linkiem

Więcej…

 

Świąteczna akcja

Jak co roku, Ośrodek Pomocy Społecznej w Piławie Górnej, przy dobrej woli wielu właścicieli sklepów, organizuje zbiórkę darów żywnościowych  dla potrzebujących. Uczniowie i wychowawcy klas włączyli się w tę akcję, przygotowując do sklepów  pudełka na zbierane produkty. Przy tej okazji ogłoszony został konkurs, w wyniku którego nagrodzone zostały najpiękniej udekorowane pudełka.


Więcej…

 

Wycieczka do zagrody edukacyjnej w Mościsku na spotkanie z Mikołajem

18 grudnia klasa 2a i 3a wyjechały na zajęcia edukacyjne w Ostoi nad Młynówką w Mościsku związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Cóż to była za wyprawa. Wielka atrakcją zajęć było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przywitał dzieci po przyjeździe. Elfy Świętego Mikołaja oprowadziły dzieci po zagrodzie pokazując sanie Mikołaja, zwierzątka którymi Mikołaj ze swoimi pomocnikami się opiekuje.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole