Podsumowanie akcji „Góra grosza 2018”

 

Już po raz XVIII Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję Góra Grosza. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Więcej…

 

Wiosenne warsztaty plastyczne w klasie II c

W przeddzień kalendarzowej wiosny, 20 marca uczniowie klasy II c wykonali dekoracje do klasy z kolorowego papieru. Głównym celem zajęć było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia.

Więcej…

 

KANGUR MATEMATYCZNY

W dniu 21.03.2019 r. o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”. Testy konkursowe z matematyki na bardzo wysokim poziomie, rozwiązywało 80 uczniów naszej szkoły, w pięciu kategoriach: Żaczek (klasy2) , Maluch (klasy 3 i 4), Beniamin (klasy 5 i 6), Kadet (klasy 7 i 8) oraz Junior (klasy 3 Gimnazjum).

Więcej…

 

Dzień św. Patryka

18 marca 2019r. tj. (poniedziałek) w naszej szkole odbył się Dzień św. Patryka zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego. W tym dniu przygotowano  wiele atrakcji. W całej szkole ukryte były koniczynki. Zadaniem uczniów było odnaleźć je i dodatkowo odszukać swoją drugą połówkę o takim samym numerku.

galeria

Więcej…

 

SAME PYSZNOŚCI!

Uczniowie z klasy 1a chętnie wykonują różne zadania na poszczególnych zajęciach.

W piątek 15 marca dzieci miały zjeść zdrowe śniadanie z wybranym warzywem lub owocem. W tym dniu uczniowie przynieśli różne produkty, których użyli do wykonania  zdrowych kanapek. Z dużym zaangażowaniem przystąpili do samodzielnego wykonania kanapek wg własnego pomysłu. Przygotowane drugie śniadanie zjadły ze smakiem. Na deser miały przyniosły wybrane owoce: jabłka, banany, winogrona, mandarynki. Był to dzień pełen kulinarnych wrażeń.

galeria

Edyta Chrząszcz- wych. kl.1a

 

XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

W dniu 12.03.2019 r. po Etapie Przygotowań, czyli etapie doświadczalnym odbył się Test Finałowy, w którym uczestniczyło 47 uczniów z klas I-VII.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia IBSE z Krakowa, która przygotowała dla każdego uczestnika pamiątkowy notatnik oraz dyplom.

Więcej…

 

IX Powiatowy Konkurs Matematyczny

13 marca 2019 r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych, zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole