Rejonowe rozgrywki „ czwórek"

W poniedziałek 04.03.2019 r. na hali sportowej w Piławie Górnej odbyły się rejonowe rozgrywki w mini piłkę siatkową „ czwórek „ dziewcząt i chłopców. W tegorocznej edycji turnieju w mini siatkówkę udział wzięły  4 zespoły  chłopców i 3 zespoły dziewcząt  z Olesznej, Łagiewnik, Niemczy i Piławy Górnej.

Więcej…

 

Dzień Kobiet u seniorów

 

W czwartek 7 marca 2019 roku w remizie OSP w Piławie Górnej Klub Seniora „Radość” oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodził Dzień Kobiet. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej, którzy przygotowali na tę okazję występ artystyczny.

Więcej…

 

Brawo Julia

W dniach 02-03 marca 2019 r. w Dzierżoniowie odbyły się zawody sportowe z taekwon-do. Uczennica naszej szkoły - Julia Liczner zdobyła trzy pierwsze miejsca w trzech konkurencjach:
-walki semi-contact
-techniki specjalne
-techniki szybkościowe

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 20.02.2019 r. w naszej szkole miał miejsce etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym uczestniczyło 33 uczniów z klas: V, VI oraz VII. Konkurs odbył się z udziałem pana Norberta Węgrzeckiego przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Więcej…

 

XI Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej

28 lutego 2019 r. odbył się XI Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej dla uczniów klas gimnazjalnych i  podstawowych, zorganizowany prze Szkołę Podstawową  im. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Więcej…

 

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

21 i 22 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony 20 lat temu przez Unesco, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych języków. Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 roku – zginęło wówczas pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Więcej…

 

Byłem jak lipy szelest…

22 lutego odbyła się szkolna akademia poświęcona pamięci Naszego Patrona Szkoły –Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Podczas  uroczystego spotkania wspominaliśmy Patrona, a występujący szkolni artyści w przedstawieniu opartym na twórczości poety przenieśli nas w czasy ówczesne Baczyńskiemu, opowiadając krótką historię jego życia. Podczas akademii miało miejsc wręczenie nagród w corocznym Szkolnym Konkursie Ortograficznym pod hasłem „O pióro Baczyńskiego”, w którym wzięło udział 26 nagrodzonych uczniów z klas 4 – 8 SP. Nagrody wręczono także uczniom z klas 1-3,  laureatom konkursów: recytatorskiego "Z poezją dla dzieci za pan brat" oraz   plastycznego "Poezja dziecięca w ilustracjach", przygotowanych przez p. Edytę Chrząszcz i p. Beatę Betlej.

galeria

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole