Miejskie obchody

17 września 2019r. przedstawiciele społeczności szkolnej włączyli się w miejskie obchody Światowego Dnia Sybiraka oraz 80. Rocznicy Sowieckiej Napaści na Polskę. W związku z tym, członkowie Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w złożeniu kwiatów przy pomniku poświęconym Sybirakom przed kościołem parafialnym w Piławie Górnej.

Więcej…

 

„Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”

Znalezione obrazy dla zapytania unikalne piękno gór sowich 26 wrzesniaZapraszamy do wzięcia udziału w konferencji pt. „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”, która odbędzie się 26 września, o godz. 18.30 w sali gimnastycznej SP w Piławie Górnej- wstęp wolny.

Więcej…

 

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Wrocław 2019-09-16

Drodzy Rodzice!

Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

Podwójny rocznik złożony z absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z powodzeniem zmieścił się w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych. Trudno by było inaczej, skoro organy prowadzące (wśród nich lwią część stanowią samorządy) przygotowały w poszczególnych typach szkół więcej miejsc niż uczniów. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę dwukrotnie intensywniejszą rekrutację należą się serdeczne podziękowania.

Więcej…

 

Mały Festiwal „Ty i Ja”

Znalezione obrazy dla zapytania europejski festiwal filmowy motyl 6 września 2019r. uczniowie klasy 8a i 7b mieli zaszczyt uczestniczyć w Małym Festiwalu „Ty i Ja”. Festiwal już po raz ósmy odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piławie Górnej. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” w Koszalinie. Tegorocznej edycji przewodziło hasło: „Praca – życie – scenariusz dla każdego”.

Więcej…

 

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

Tegoroczne ogólnopolskie Narodowe Czytanie w naszej szkole odbyło się już w czwartek 5 września z udziałem uczniów klas IV – VIII i w piątek z udziałem uczniów klas I – III.

Podczas tegorocznej 8. edycji  akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie a wśród nich „ Dym” – Marii Konopnickiej, „Katarynka” – Bolesława Prusa, „Rozdziobią nas kruki, wrony” – Stefana Żeromskiego i Sachem – Henryka Sienkiewicza.

galeria

Więcej…

 

Rzecznik praw ucznia wybrany

Od tego roku w naszej szkole będzie działał rzecznik praw ucznia. 5 września w tajnym głosowaniu uczniowie postanowili powołać na tę funkcję Panią Anettę Burek-Uchman. Rzecznik praw ucznia to nauczyciel, którego rola polega na przestrzeganiu praw i obowiązków ucznia, rozwiązywaniu konfliktów na płaszczyźnie uczeń-nauczyciel oraz nauczyciel-uczeń. Po pomoc w rozwiązaniu problemu może zwrócić się jedna osoba lub cała klasa. Mamy nadzieję, że przy pomocy Rzecznika Praw Ucznia szkoła wyda się jeszcze bardziej przyjazna i pozytywnie nastawiona do ucznia.

 

Koniec wakacji – zabrzmiał pierwszy dzwonek

Po wakacyjnym wypoczynku z nowymi siłami, pełni energii i zapału uczniowie naszej szkoły w dniu 2 września przystąpili do obowiązków szkolnych. Wszyscy  wraz z rodzicami, nauczycielami, pracownikami  oraz zaproszonymi gośćmi zgromadzili się na dziedzińcu szkoły aby uczestniczyć w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.  Przewodniczący Samorządu Szkolnego  Mateusz Osiadły  powitał wszystkich przybyłych gości:  Burmistrza Piławy Górnej Krzysztofa Chudyka i jego  zastępcę p .Martę Sochacką –Pelczar, Sekretarza Małgorzatę Drebot, Przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Madejskiego, Księdza Proboszcza Krzysztofa Corę oraz  Księdza Wikariusza Romualda Witwickiego.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole