INNOWACJA PEDAGOGICZNA (NOWOŚĆ)

WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU

Uczniowie klas 6 i 7 wraz z nauczycielami: Panią Beatą Betlej i Panią Elżbietą Kozioł-Szeniszewską uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Akademia Programowania i Nowoczesnych Technologii Informacyjnych” na Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 11 maja 2018r. Warsztaty edukacyjne podzielone były na dwa bloki i przygotowane przez  pracowników Instytutu Informatyki Ekonomicznej i Centrum Informatyki.

W pierwszym bloku pod opieką Pana dr Krzysztofa Hauke uczniowie zgłębiali tajniki podstaw programowania w programie Java (wym. dżawa) – obiektowy język programowania, a w drugim bloku uczniowie wysłuchali wykładu: Współczene technologie – Jak inteligentne telewizory, samochody, domy i miasta zmieniają świat. Wykład przeprowadził Pan dr  Artur Rot w sali wykładowej. Po wysłuchaniu wykładu  uczniowie otrzymali certyfikaty. Następnie Pani mgr Tamara Chorążyczewska oprowadziła nas po kampusie Uczelni i przedstawiła kilka ciekawych faktów na temat Uczelni np:. że w miejscu gdzie dziś mieści się campus Uniwersytetu Ekonomicznego, działał jeden z dwóch przedwojennych szpitali miejskich. Była to wspaniała lekcja historii.

Wyjazd na Uniwersytet Ekonomiczny związany jest z innowacją pedagogiczną „Programowanie bez tajemnic”, którą wprowadziła w roku szkolnym 2016/2017 Pani mgr Elżbieta Kozioł-Szeniszewska nauczycielka matematyki i informatyki. Wyjazd na Uczelnię zorganizowała Pani Elżbieta Kozioł-Szeniszewska.

 

Tydzień Edukacji Informatycznej

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się dużą popularnością w Polsce.

Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. W tym roku szkolnym Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 4-10 Grudnia, 2017. Również w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej włączą się w światową akcję popularyzowania informatyki.

 

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do zabawy.

Chętne osoby które chcą wziąć udział w Szkolnym Konkursie Informatyczny „Najdłuższa linia kodu” prosimy o zapisywanie się do pani Elżbiety Kozioł-Szeniszewskiej. Godzina kodowania będzie realizowana na lekcjach zajęć komputerowych oraz informatyki prowadzonych przez panią Elżbietę Kozioł-Szeniszewską, p. Halinę Piórę, p. M. Wiącek oraz p. Krystiana Bieleckiego.

Przypominamy, że uczniowie rejestrują się za pomocą odpowiedniego kodu i zostają przypisani nauczycielce matematyki i informatyki Elżbiecie Kozioł-Szeniszewskiej.

Koordynator

Elżbieta Kozioł-Szeniszewska

 

WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM I POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

Dnia 26 września 2017r. grupa 29 osób z klasy VI a, VI b oraz z VII a i VII b ze szkoły podstawowej w Piławie Górnej uczestniczyła w warsztatach  edukacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym i Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia pt. „Komputerowa symulacja wypieku chleba” na Uniwersytecie Ekonomicznym polegały na zbudowaniu modelu procesu produkcyjnego w programie komputerowym Witness firmy Lanner wykorzystując umowne elementy procesu dostępne w programie i słowny opis procesu, a następnie wizualnej symulacji przebiegu procesu i ewentualnej modyfikacji wybranych parametrów.

zdjęcia

Ten program generalnie służy do budowania modeli procesów (produkcyjnych, usługowych, logistycznych) i przeprowadzania wizualnej symulacji procesu, ma także możliwości dokonywania optymalizacji ręcznej lub automatycznej wykorzystującej algorytmy sztucznej inteligencji. Pracowali bardzo intensywnie wykonując cztery zadania - wywiązali się znakomicie. Zajęcia poprowadzili: dr inż. Ewa Walaszczyk oraz dr inż. Ludmiła Bogacz-Radomska. Natomiast zajęcia pt. „Buduj i programuj swojego robota - Zestawy Lego Mindstorms i Arduinona” na Politechnice polegały na zapoznaniu się z robotami wykonanymi z klocków, które pobudzają wyobraźnię dziecka i zachęcają je do eksperymentów, rozwijając jego kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. Klocki Lego Mindstorms to nie tylko kształtowanie sprawności manualnej, ale także wykorzystanie praktycznych wiadomości w dziedzinie sterowania stworzonymi przez dziecko konstrukcjami, dzięki zastosowaniu unikalnego oprogramowania oraz technologii bezprzewodowej łączności Bluetooth lub Wi-Fi.

Budowa robotów wymaga wiedzy z zakresu elektroniki, mechaniki oraz programowania w języku  Scratch, C/C++,  Pyton,  Java czy innych. Zajęcia prowadził dr inż. Paweł Rogaliński z Wydziału Elektroniki, Politechniki Wrocławskiej. Wyjazd na Uniwersytet Ekonomiczny i Politechnikę Wrocławską związany jest z innowacją pedagogiczną „Programowanie bez tajemnic”, którą wprowadziła mgr Elżbieta Kozioł-Szeniszewska nauczycielka matematyki i informatyki.

 

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ "PROGRAMOWANIE BEZ TAJEMNIC"

TUTAJ można pobrać plik

 

SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY „NAJDŁUŻSZA LINIA KODU”


W dniu 7 czerwca 2017r. odbył się apel podsumowujący Szkolny Konkurs Informatyczny „Najdłuższa linia kodu”. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: klasy 3, klasy 5 i klasy 6. W konkursie wzięło udział 70 uczniów.  Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz  popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i  komunikacyjną oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań w dziedzinie programowania wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

zdjęcia

Najdłuższą linię kodu wykonali uczniowie z klasy 6a: Paweł Rorat – 12761 oraz Adrian Stępień – 7568. Na apelu rozdano certyfikaty oraz nagrody, które ufundowała między innymi Rada Rodziców.WYNIKI KONKURSU:

Kategoria - kl. 6

 1. Rorat Paweł kl.6a I miejsce
 2. Stępień Adrian kl.6a I miejsce
 3. Tubicz Marcin kl.6a II miejsce
 4. Liczner Julia kl.6b II miejsce
 5. Ordon Weronika kl.6b II miejsce
 6. Radziejewska Amelia kl.6a III miejsce
 7. Piesiak Zuzanna kl.6b III miejsce
 8. Zengiel Maciej kl.6a III miejsce
 9. Sokolińska Patrycja kl.6a III miejsce
 10. Raczyński Jakub kl.6b III miejsce

Wyróżnienie:

 

 1. Skuza Adrian kl.6b

 

Kategoria - kl. 5

 1. Dłubacz Piotr kl.5a I miejsce
 2. Kozioł Justyna kl.5a I miejsce
 3. Wszelaka Zosia kl.5b I miejsce
 4. Żurek Amelia kl.5b I miejsce
 5. Rorat Kinga kl.5b II miejsce
 6. Szeliga Karol kl.5b III miejsce
 7. Mania Kuba kl.5a III miejsce

Wyróżnienia:

 1. Jeziorski Szymon kl.5a
 2. Kwaśnicka Lena kl.5a
 3. Osiadły Mateusz kl.5b
 4. Zemankiewicz Maja kl.5b

Kategoria - kl. 3

 1. Maliszewska Dominika kl. 3d I miejsce
 2. Sobczyński Dawid kl. 3d I miejsce
 3. Sędziwa Julia kl. 3c I miejsce
 4. Ziembowski Filip kl. 3d II miejsce
 5. Macijowski Mateusz kl. 3c II miejsce
 6. Gorzelska Zuzanna kl. 3b II miejsce
 7. Junka Adam kl. 3b II miejsce
 8. Kujtkowski Gabriel kl. 3c II miejsce
 9. Jurusz Karolina kl. 3b III miejsce
 10. Połbińska Amelia kl. 3d III miejsce
 11. Nowak Amelia kl. 3d III miejsce
 12. Miętus Daria kl. 3d III miejsce
 13. Nowak Paulina kl. 3b III miejsce
 

Piknik rodzinny

W sobotę  20 maja 2017 r. w naszej  szkole odbył  się Szkolny Piknik Rodzinny pod hasłem "Poznajemy zawody". Na Pikniku Rodzinnym zaprezentowano najciekawsze prace uczniów uczestniczących w Pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach. Związane to jest z innowacją pedagogiczną „Programowanie bez tajemnic”, którą wprowadziła w roku szkolnym 2016/2017 mgr Elżbieta Kozioł-Szeniszewska nauczycielka matematyki i zajęć komputerowych.

 
Więcej artykułów…
Wyszukiwanie
Ulti Clocks content
STRONA GIMNAZJUM

Znalezione obrazy dla zapytania gimnazjum w piławie górnej

PREZENTACJA SZKOŁY!!!

Szkoła dbająca o ....

BIP

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj369
mod_vvisit_counterWczoraj391
mod_vvisit_counterTen tydzień5135
mod_vvisit_counterTen miesiąc11693
mod_vvisit_counterWszystkie1163899