INNOWACJA PEDAGOGICZNA (NOWOŚĆ)
WARSZTATY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W WAŁBRZYCHU19 października uczniowie klasy 8a, 8b, 7a pod opieką Pani Elżbiety Kozioł-Szeniszewskiej i Pani Darii Skibińskiej-Pindery udali się na warsztaty edukacyjne do Zespołu Szkół nr 3 w Wałbrzychu. Warsztaty edukacyjne podzielone były na dwie części: Programowanie robotów w aplikacji mBlock i Niezwykłe reakcje chemiczne. Podczas pierwszych warsztatów uczniowie i uczennice poznali budowę i możliwości robota edukacyjnego na przykładzie robota mBot oraz rozwijali wiedzę o środowisku programistycznym mBlock opartym na języku Scratch. Korzystając z programu mBlock zapoznali się z interfejsem środowiska programistycznego, poznali elementy interfejsu mBlock oraz podstawowe pojęcia programistyczne. W drugiej części warsztatów uczniowie i uczennice tworzyli niezwykłe reakcje chemiczne. Wyjazd na warsztaty zorganizowała Pani Elżbieta Kozioł-Szeniszewska. Wyjazd związany jest z innowacją pedagogiczną „Programowanie bez tajemnic”, którą wprowadziła mgr Elżbieta Kozioł-Szeniszewska nauczycielka matematyki i informatyki. Galeria z warsztatów informatycznych i chemicznych WARSZTATY INFORMATYCZNE NA UNIWERSZTECIE EKONOMICZNYMUczniowie klas siódmych i ósmych wraz z nauczycielami: Panią Justyną Mateja-Pawlikowską i Panią Elżbietą Kozioł-Szeniszewską uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 25 września 2018r. Warsztaty edukacyjne pt.”Kiedy można być Webmasterem” podzielone były na dwie części: teoretyczną i praktyczną, przygotowane przez pracowników Katedry Rachunkowości, Controllingu, Informatyki i Metod Ilościowych. W części teoretycznej omówiono pojęcie webmaster oraz jak zaprojektować i stworzyć własny seris internetowy czyli: pomysł na projekt, domenę, miejsce na serwerze – hosting oraz system zarządzania treścią CMS.
WARSZTATY INFORMATYCZNE NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJW dniu 23 września 2018r. uczniowie z klas 8 i 7 uczestniczyli w warsztatch, które odbyły się na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Warsztaty pt. „Symulacje komputerowe w języku Python, czyli uczymy się Pythona i modelowania” przeprowadził Pan dr inż. Jarosław Drapała. Python to język programowania wysokiego poziomu, którego składnia i słowa kluczowe oraz kod są zrozumiałe dla człowieka.
WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIUUczniowie klas 6 i 7 wraz z nauczycielami: Panią Beatą Betlej i Panią Elżbietą Kozioł-Szeniszewską uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Akademia Programowania i Nowoczesnych Technologii Informacyjnych” na Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 11 maja 2018r. Warsztaty edukacyjne podzielone były na dwa bloki i przygotowane przez pracowników Instytutu Informatyki Ekonomicznej i Centrum Informatyki. W pierwszym bloku pod opieką Pana dr Krzysztofa Hauke uczniowie zgłębiali tajniki podstaw programowania w programie Java (wym. dżawa) – obiektowy język programowania, a w drugim bloku uczniowie wysłuchali wykładu: Współczene technologie – Jak inteligentne telewizory, samochody, domy i miasta zmieniają świat. Wykład przeprowadził Pan dr Artur Rot w sali wykładowej. Po wysłuchaniu wykładu uczniowie otrzymali certyfikaty. Następnie Pani mgr Tamara Chorążyczewska oprowadziła nas po kampusie Uczelni i przedstawiła kilka ciekawych faktów na temat Uczelni np:. że w miejscu gdzie dziś mieści się campus Uniwersytetu Ekonomicznego, działał jeden z dwóch przedwojennych szpitali miejskich. Była to wspaniała lekcja historii. Wyjazd na Uniwersytet Ekonomiczny związany jest z innowacją pedagogiczną „Programowanie bez tajemnic”, którą wprowadziła w roku szkolnym 2016/2017 Pani mgr Elżbieta Kozioł-Szeniszewska nauczycielka matematyki i informatyki. Wyjazd na Uczelnię zorganizowała Pani Elżbieta Kozioł-Szeniszewska.
Tydzień Edukacji InformatycznejGodzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. W tym roku szkolnym Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 4-10 Grudnia, 2017. Również w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej włączą się w światową akcję popularyzowania informatyki.
Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do zabawy.
Chętne osoby które chcą wziąć udział w Szkolnym Konkursie Informatyczny „Najdłuższa linia kodu” prosimy o zapisywanie się do pani Elżbiety Kozioł-Szeniszewskiej. Godzina kodowania będzie realizowana na lekcjach zajęć komputerowych oraz informatyki prowadzonych przez panią Elżbietę Kozioł-Szeniszewską, p. Halinę Piórę, p. M. Wiącek oraz p. Krystiana Bieleckiego. Przypominamy, że uczniowie rejestrują się za pomocą odpowiedniego kodu i zostają przypisani nauczycielce matematyki i informatyki Elżbiecie Kozioł-Szeniszewskiej. Koordynator Elżbieta Kozioł-Szeniszewska |
|
|
- SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ "PROGRAMOWANIE BEZ TAJEMNIC"
- SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY „NAJDŁUŻSZA LINIA KODU”
- Piknik rodzinny
- Godzina kodowania w roku szkolnym 2016/2017
- WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU
- Warsztaty na Uniwersytecie Ekonomicznym
- Tydzień Edukacji Informatycznej – Godzina Kodowania
- Dyplom z warsztatów na Politechnice Wrocławskiej
- „PROGRAMOWANIE BEZ TAJEMNIC”
- Innowacja