im. K. K. Baczyńskiego
w Piławie Górnej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Klasy 1b oraz 2a w piątek 17 marca uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym. To był dla dzieci bardzo pracowity dzień. W ramach realizacji projektu „Poznajemy gospodarstwo rolne” z inicjatywy Dolnośląskiej Izby Rolniczej poznali ciężką pracę rolnika w Gospodarstwie Agroturystycznym Marianówek, w tym proces produkcji żywności i hodowlę zwierząt.

Uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować ciasto na babeczki, które ucierali w makutrach z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem. Czas przeznaczony na pieczenie babeczek wykorzystali na przygotowanie pięknych pisanek ozdabianych według własnych pomysłów. Dużą atrakcją dla dzieci była wizyta w stajni, gdzie mogły z bliska zobaczyć zwierzęta oraz przez chwilę zająć się nimi jak prawdziwi rolnicy. Kolejnym punktem w programie warsztatów było sianie owsa.Po ciężkiej pracy przyszedł czas na integracyjne zabawy oraz delektowanie się słodkim poczęstunkiem w postaci babeczek.

Pełni wrażeń oraz pozytywnych emocji uczestnicy wyprawy wrócili do szkoły.

Uczniowie wraz z wychowawcami serdecznie dziękują Dolnośląskiej Izbie Rolniczej oraz jej przedstawicielom: panu Dariuszowi Madejskiemu – Członkowi Zarządu DIR, panu Piotrowi Rakoczemu – Przewodniczącemu Rady Powiatowej DIR w Dzierżoniowie jak również państwu Sylwii i Krzysztofowi Ostrowskim za umożliwienie udziału w projekcie edukacyjnym „Poznaj gospodarstwo rolne”.

Małgorzata Wiącek

Beata Betlej