Szkoła Podstawowa
im. K. K. Baczyńskiego
w Piławie Górnej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Dnia 3 czerwca 2023r. na terenie zielonym przed budynkiem szkoły odbył się Piknik rodzinny pod hasłem „Aktywni razem”. Organizatorami pikniku była Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej oraz Rada Rodziców, natomiast o nagłośnienie zadbał Miejski Ośrodek Kultury.

Pogoda, jak zawsze, dopisała, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało. Nauczyciele zorganizowali dziesięć stanowisk, na których uczniowie oraz ich rodzice lub dziadkowie mogli wykonać różne zadania manualne, sportowe, artystyczne.

Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez panią dyrektor Danutę Zarębę. Następnie pod czujnym okiem aspiranta sztabowego Leszka Komisarza odbył się pokaz tresury psa służbowego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Na boisku Orlik uczniowie klas 1-3 w barwach biało-czerwonych rozegrali mecz piłki nożnej pod hasłem fair play”. Mecz sędziował trener piłki nożnej Konrad Lechocki.

Na stanowisku „promocji zdrowia” pani pielęgniarka mierzyła ciśnienie krwi oraz tętno, natomiast wolontariusze rozdawali ulotki przygotowane przez zespół ds. promocji zdrowia, które zawierały informacje o programie „Szkoła Promująca Zdrowie”, do którego nasza szkoła przystąpiła we wrześniu 2022 r. W ulotce przedstawione zostały cele szkoły promującej zdrowie oraz zaproszenie do współpracy skierowane do rodziców i społeczności lokalnej. Wraz z ulotkami wolontariusze rozdawali najmłodszym dzieciom balony.

Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów uczniów naszej szkoły. W programie występów pojawiły się piosenki i tańce wykonywane przez naszych najmłodszych uczniów. Uczniowie z klas 1-3 zaśpiewali piosenkę „Szkolny rock and rol” – ze zmienionym tekstem „U NAS KAŻDY WIE, JAK ZDROWO ŻYJE SIĘ”. Uczniowie z klas pierwszych zaśpiewali „Piosenkę dla mamy” , uczniowie z klas drugich piosenkę, „Bo co może mały człowiek”, natomiast uczniowie z klas trzecich „Krajkę”. Zespół taneczny z klasy 2 zatańczył do utworu „Hey baby”, zespół taneczny z klasy 1s wykonał układ do utworu „Chocolate”. Po wspólnych występach uczniów klas młodszych swoje talenty zaprezentowali indywidualni wykonawcy, którzy pokazali swoje umiejętności wokalne, taneczne, jak również sztuczki na rowerze. Występy zostały nagrodzone gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla małych artystów.

Najmłodsze dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, a także korzystały z oferty stoisk z artystycznym malowaniem twarzy i fantazyjnymi fryzurami. Były zabawy z bańkami mydlanymi oraz kiermasz z niespodzianką.

Na dzieci czekały samochody rajdowe, motocykle, samochód strażacki oraz samochód policyjny. Wnętrze każdego samochodu zainteresowani mogli obejrzeć oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Chętni rodzice wzięli udział w konkursie na najlepsze ciasto „Owocowy raj”.

1 miejsce w konkursie zdobyło ciasto upieczone przez Panią Monikę Zatorską, II miejsce zajął wypiek Pani Agnieszki Domańskiej i 3 miejsce ciasto uczennicy z klasy 8b Julii Kudery. Zwycięzcom konkursu Pani dyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy: młodsi i starsi, uczniowie i ich rodziny chętnie degustowali potrawy i napoje przygotowane specjalnie dla nich przez rodziców z Rady Rodziców oraz przez pracowników szkoły.

Wspaniała zabawa towarzyszyła wszystkim do końca Pikniku. Teraz pozostały uczestnikom tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na następną uroczystość.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Wierzymy, że kolejny piknik będzie równie udany!

 
Koordynator Joanna Filipek

1
2
3
4
5
7
8
9
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
11

 

 

 

 

facebook

facebook

facebook