„Nic dwa razy się nie zdarza …”
Ósmoklasiści, którzy w tym roku zakończyli swoją edukację, spotkali się na akademii pożegnalnej w MOK-u 22 czerwca. W tych szczególnych chwilach uczniom towarzyszyli wychowawcy, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście: Burmistrz Piławy Górnej p.Krzysztof Chudyk, Przewodniczący Rady Miejskiej p.Dariusz Madejski, Zastępca Burmistrzap.Marta Sochacka- Pelczar, Sekretarz Gminyp. Małgorzata Drebot, Insp. ds. Oświaty p.Magdalena Kochowska, Sekretarz Generalny Związku Sybiraków p.Eugeniusz Kuszka, dyrektor MOKiB p.Iwona Szuba, przewodnicząca Rady Rodziców p.Agnieszka Woszczyk-Motyka i przewodniczący Rady Seniorów p.Zbigniew Szyjka.
Akademię oficjalnie rozpoczęła pani dyr. Danuta Zaręba, która serdecznie przywitała obecnych. W swoim przemówieniu gratulowała Absolwentom. Przypomniała im, że wszystko jest możliwe, niezależnie od tego, jakie cele i marzenia mają. Niemożliwe staje się wtedy, jeżeli tylko się mówi, a nie działa. Podkreśliła, że pozostawią po sobie wiele wspomnień i pozostaną w naszych sercach. Życzyła wielu sukcesów i pomyślności w dalszej nauce. Dziękowała również wychowawcom klas 8, nauczycielom i rodzicom.
Następnie, zgodnie z tradycją szkoły, odbyło się Ślubowanie Absolwentów i przekazanie Sztandaru Szkoły. Był to bardzo podniosły moment, po którym nastąpiło wręczenie Nagród Burmistrza. Za bardzo wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia i działalność charytatywną w kategorii naukowej Stypendium Burmistrza otrzymali: Zuzanna Pyrzyk kl.8b i Oliwier Motyka kl.8b.
Następnie p. dyr.D.Zaręba wręczyła statuetki dla:
-
Najlepszego Absolwenta - ex aequo Oliwier Motyka kl.8b i Zuzanna Pyrzyk kl.8b;
-
Sportowca Roku - Filip Wąsowski kl,8a;
-
Nauczyciela Roku, którym została p. Lena Łuczyńska.
Za stuprocentową frekwencję statuetkę otrzymała Lena Raszewska kl.8a.
W dalszej części uroczystości wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrody książkowe trafiły do: Mateusza Janowskiego kl.8a,Pawła Musiała kl.8b, Oliwii Gałki kl.8c i Michała Hetnarowicza kl.8c.
Również rodzice otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły.
Z kolei głos zabrał p.E.Kuszka, który podziękował dyrekcji i nauczycielom za przekazywanie wiedzy historycznej i krzewienie patriotyzmu oraz wręczył Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków. Odznakę otrzymali: p.dyrektor D.Zaręba, p.wicedyrektor Halina Pióra, p.Mariola Jabłońska i przewodniczący Rady Seniorów p.Zbigniew Szyjka.
Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał Burmistrz Piławy Górnej p.K.Chudyk, który podziękował dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom za wkład włożony w kształcenie i wychowanie uczniów oraz przekazał gratulacje Absolwentom i ich rodzicom.
Część artystyczna rozpoczęła się polonezem w wykonaniu Absolwentów, którzy również wierszem i przepięknym tańcem kwiatów złożyli swoje podziękowania, a na ręce p. dyrektor przekazali pamiątkowe tablo. Z kolei uczniowie klasy 7a życzyli ósmoklasistom m.in.: odwagi, wiary w siebie i swoje możliwości, dobrych ocen oraz przypomnieli ciekawe momenty z ich szkolnego życia. Uroczystość zakończyła się wpisem do Księgi Absolwenta i odebraniem upominku w postaci pamiątkowej tarczy absolwenta.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbyło się 23 czerwca w MOK-u w dwóch turach. Najpierw uczniowie klas 1-3, następnie klas 4-7. Podczas akademii uczniowie, którzy wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem, stuprocentową frekwencją otrzymali nagrody książkowe i statuetki, zakupione przez Radę Rodziców. Za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i działalność charytatywną uczniowie klas 4-7 odebrali z rąk p.K.Chudyka Stypendium Burmistrza.
Podczas uroczystości wręczono listy gratulacyjne rodzicom i podziękowania rodzicom uczniów klas trzecich za zaangażowanie i pracę na rzecz klasy i szkoły.
Po spotkaniu ogólnym uczniowie udali się do klas, by z rąk wychowawców odebrać świadectwa.
Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy Wam, by te wakacje były wyjątkowo udane. Niech słońce świeci jak najczęściej. Niech nowo odkryte miejsca i nowo poznani ludzie sprawią, że poczujecie się wyjątkowi i szczęśliwi. Niech przygody, które przeżyjecie, dostarczą Wam wyłącznie dobrych emocji.
Mariola Jabłońska