Szkoła Podstawowa
im. K. K. Baczyńskiego
w Piławie Górnej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Program Wolontariatu Pracowniczego MIT (Make an Impact on Tomorrow), realizowany przez firmę Henkel zawitał do Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej kolejny raz. Wszystko za sprawą współpracy pracowników - wolontariuszy i Dyrekcji szkoły przy wsparciu finansowym Henkla.

 

Dzięki napisanym przez pracowników projektom, w 2023 (I kwartał) roku udało się uzyskać dofinansowanie na łączną kwotę 3500 EURO. Te środki pozwoliły na realizację Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na rzecz szkoły w Piławie Górnej.

Doposażono gabinety – psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego i logopedy w sprzęty, meble, akcesoria, które stworzyły przestrzeń przyjazną dla ucznia, miłą i dostosowaną do potrzeb młodzieży nazwanej - Pomocna dłoń.

Żyjemy w trudnych czasach. W czasach niepokoju, rozstroju, agresji…

Skąd się to wzięło? Na pewno pandemia przyczyniła się do tego, że borykamy się, prawie codziennie, z dużymi niepokojami zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców i nauczycieli. Niewątpliwym jednak jest, że to nasze dziecko, nasz uczeń ma największy problem z wytłumaczeniem swoich emocji. Pomagamy mu. Wiemy, że aranżacja wnętrza bardzo wpływa na otwarcie się ucznia, wpływa na samopoczucie oraz na to, czy warto przyjść, porozmawiać. Ciekawy gabinet przyciąga, pokazuje specjalistę w innym świetle.

Gabinet pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy i psychologa szkolnego to miejsce szczególne. Tu dzieci przychodzą z problemami, które czasami są niestety bardzo poważne. Dlatego warto, żeby pokój, w którym otrzymają wsparcie dorosłej, kompetentnej osoby i pomocną dłoń, był niezwykle przyjazny, żeby panował w nim miły nastrój, który sprzyja otwartej i spokojnej rozmowie. Atmosferę tworzą ludzie, ale także otoczenie, dlatego tak istotne jest odpowiednie wyposażenie gabinetów specjalistów.

Wszystkie zakupione sprzęty, pomoce dydaktyczne to produkty polskie z certyfikatami zgodności zawierające dokumenty bezpieczeństwa. Udało nam się zakupić:

- dywany (2 sztuki),

- Krzesła dla specjalistów i uczniów,

- Stoły z odpowiednią nawierzchnią,

- zestawy meblowe ze skrzyniami.

Jednocześnie odświeżono gabinety – wymalowano i stworzono odpowiedni wystrój. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że mamy tak ogromne wsparcie w firmie Henkel.

 

Kilka słów o Programie Wolontariatu Pracowniczego MIT firmy Henkel

 

Za pośrednictwem ogólnoświatowego Programu Wolontariatu Pracowniczego Make an Impact on Tomorrow (MIT) firma Henkel wspiera lokalne społeczności w rozwiązywaniu ich problemów. Program jest realizowany nieprzerwanie od 22 lat. Wspiera m.in.: edukację.W Polsce program MIT w swoim regularnym formacie jest realizowany od 2001 roku ciesząc się dużą popularnością wśród obecnych i emerytowanych pracowników. Beneficjentami są m.in. przedszkola, szkoły, fundacje oraz stowarzyszenia.

Dyrektor Szkoły Danuta Zaręba składa serdeczne podziękowania dla Wioletty Hanusiewicz oraz Mariusza Zaręby za współpracę w tworzeniu projektów. Podziękowania kierowane są także do firmy Henkel, która wsparła finansowo inicjatywę. Serdeczne podziękowania składa także proboszczowi parafii pw. Św. Marcina  w Piławie Górnej ks. Krzysztofowi Cora, za pomoc w realizacji projektów.

 Danuta Zaręba

9b94e583-0274-49e2-9a52-08ad09414ad4
76e08755-8052-4503-a91c-c00dde240f1e
d23ea3af-8e84-4265-ab31-30f3eb67a039
IMG_5223

 

 

facebook

facebook

facebook