Szkoła Podstawowa
im. K. K. Baczyńskiego
w Piławie Górnej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

 15 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piławie Górnej odbyły się Zaduszki poetyckie z udziałem uczniów naszej szkoły. W tym roku były poświęcone Wisławie Szymborskiej w związku z ogłoszonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem poetki i realizowanym projektem edukacyjnym. Uczniowie zaprezentowali dorobek literacki noblistki w prezentacji multimedialnej i w recytacji takich utworów jak: „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Kot w pustym mieszkaniu”, „Liczba Pi”, „Radość pisania” i innych. W usłyszanych wierszach można było zauważyć tęsknotę, nostalgię, osamotnienie, gorycz utraty kogoś bliskiego oraz nadzieję połączoną z zadumą. Dopełnieniem tego wszystkiego były nastrojowe utwory zaśpiewane i zagrane na gitarze. Wzruszenie i nostalgia, to tylko niektóre z emocji, które towarzyszyły temu spotkaniu. Można było podziwiać także prace plastyczne uczniów naszej szkoły, które wykonane zostały podczas zajęć edukacyjnych. W ten listopadowy dzień mogliśmy na chwilę zatrzymać się i pomyśleć o tych, co odeszli i uzmysłowić sobie, co w życiu jest najważniejsze. Spotkania poetyckie na stałe wpisały się już w nasz szkolny kalendarz uroczystości.

 

Marta Skowrońska-Sowa

 

img-20231115-wa0003
img-20231115-wa0004
img-20231115-wa0005
img-20231115-wa0006
img-20231115-wa0007

 

 

 

 

 

 

facebook

facebook

facebook