Szkoła Podstawowa
im. K. K. Baczyńskiego
w Piławie Górnej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Edukacja do starości – Nawzajem sobie potrzebni”. W związku z tym Szkolne Koło Wolontariatu „Krzyśki” nawiązało współpracę z paniami z Klubu Seniora+ oraz Emerytami i Rencistami z naszego miasta i zaplanowało kilka wspólnych aktywności.

25 marca 2024r. wolontariuszki z klasy 4a udały się do Klubu Senior+, gdzie wspólnie z paniami wykonywały świąteczne kartki i pisały wspólnie życzenia Wielkanocne. Wykonane kartki dziewczynki ze Szkolnego Koła „Krzyśki” osobiście dostarczą do osób starszych i samotnych. Na spotkaniu również panie pokazały dzieciom techniki zdobienia jajek wielkanocnych. Powstało bardzo dużo kolorowych pisanek wykonanych zarówno przez starsze uczestniczki, jak i młodsze. Panie z Klubu Seniora+ przygotowały słodki poczęstunek dla młodych wolontariuszek. Spotkanie odbyło się w miłej, „rodzinnej” atmosferze. Współpraca okazała się świetnym pomysłem, ponieważ i seniorki, i wolontariuszki spędziły naprawdę miło i aktywnie czas.

Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania i bardzo dziękujemy za niezapomniane chwile.

 

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Krzyśki”

 

Anna Najdek-Bydłosz

1 (1)
1 (1)
1 (2)
1 (2)
1 (3)
1 (3)
1 (4)
1 (4)
1 (5)
1 (5)
1 (6)

 

 

facebook

facebook

facebook