Szkoła Podstawowa
im. K. K. Baczyńskiego
w Piławie Górnej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

 

Zrobioną z wierzbowych gałązek,

Z suszonych kwiatów i wstążek,

Dajemy Wam palmę w darze,

Bo tak stary zwyczaj każe,

Bo dawno temu wierzono,

Że palmy złe moce odgonią.

Tydzień przed Wielkanocą, w Niedzielę Palmową, zgodnie z tradycją święciliśmy palmy, które są nie tylko symbolem religijnym, ale także elementem polskiej kultury i tradycji.

W czwartek 21 marca odbyły się  w naszej szkole drugie Powiatowe Warsztaty Plastyczne „Palmy Wielkanocne”. Celem warsztatów, które miały charakter otwarty,  było łączenie pokoleń, łączenie uczestników w różnym wieku podczas zespołowego lub samodzielnego tworzenia palmy wielkanocnej zgodnie z polskimi tradycjami. Każdy, kto kocha wielkanocną tradycję, wiosenną radość i plastykę, mógł wziąć udział w warsztatach. Dlatego w spotkaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele nie tylko z naszej szkoły. Gościliśmy pracowników Urzędu Miasta w Piławie Górnej, przedstawicieli dzierżoniowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, Przedszkola „Tęczowa Kraina” w Piławie Górnej,  Młodzieżowej  Drużyny Pożarniczej z Piławy Górnej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Piławie Górnej. Łącznie w warsztatach udział wzięło 14 placówek oświatowych i instytucji z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Uczestnicy warsztatów zostali ciepło przywitani przez panią dyrektor Danutę Zarębę i koordynatora warsztatów panią Annę Passis. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia w wielkanocną atmosferę  - projekcji filmu „Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy”. Następnie zaprezentowane zostały palmy wielkanocne: kurpiowska, podhalańska, wileńska oraz jerozolimska. W radosnym klimacie nadchodzących świąt, wymiany doświadczeń i pomysłów powstały cudowne palmy.

Współorganizatorami warsztatów była Rada Rodziców działająca przy naszej szkole oraz  MOKiB w Piławie Górnej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców  za dofinansowanie materiałów potrzebnych do wykonania pięknych prac.

Anna Passis

palmy 2024 (1)
palmy 2024 (2)
palmy 2024 (3)
palmy 2024 (4)

facebook

facebook

facebook