im. K. K. Baczyńskiego
w Piławie Górnej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Właśnie rozpoczęliśmy trwający przez trzy dni egzamin ósmoklasisty. Każdego dnia uczniowie zaczynają pracę z arkuszem egzaminacyjnym o godzinie 9:00.

Dzisiaj 23 uczniów klasy 8a rozwiązywało test z języka polskiego. Na napisanie tego egzaminu ósmoklasiści mieli 120 minut. W środę, 15 maja, przystąpią do testu z matematyki, a w czwartek, 16 maja, 22 uczniów zmierzy się z językiem angielskim i jeden uczeń napisze test z języka rosyjskiego. Na wykonanie zadań w drugim dniu uczniowie mają 100 minut i 90 minut trzeciego dnia.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów – każdy ósmoklasista musi do niego przystąpić, by ukończyć szkołę podstawową.

Swoje wyniki uczniowie poznają 3 lipca 2024r. Tego samego dnia będą mogli też odebrać zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Dla wielu uczniów z pewnością jest to dość stresujący moment, dlatego mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Mariola Jabłońska

Egzamin (1)