Szkolny Piknik Rodzinny - 2017

„Połączenie sił to początek,

pozostanie razem to postęp,

wspólna praca to sukces”.

H. Ford

W sobotę  20 maja 2017 r. - przy Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej odbył  się kolejny już Szkolny Piknik Rodzinny tym razem pod hasłem "Poznajemy zawody" . Piknik zorganizowano dla całej społeczności szkolnej i lokalnej z terenu Miasta Piława Górna.

ZDJĘCIA

 

 

Organizatorem pikniku była Rada Rodziców działająca przy szkole oraz dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zaszczycili nas swoją obecnością goście, którzy często towarzyszą nam w ważnych dla nas uroczystościach i wydarzeniach:  Pani Zuzanna Bielawska – Burmistrz Miasta , Pan Jacek Mikus - Sekretarz Gminy, Pani Bogusława Barwacz – Z-ca Przewodniczącego Rady Miasta, radni, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu miasta oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.

Uczniowie i nauczyciele przez cały rok szkolny pracowali metodą projektu wzbogacając wiedzę na temat możliwości wykonywania w przyszłości rożnych zawodów - tych popularnych, ginących zawodów oraz zawodów przyszłości uczestnicząc w rozmaitych wycieczkach, warsztatach, konferencjach naukowych, od skansenów po uniwersytety i festiwale nauki. Wszystko po to, by zaciekawić naszych uczniów , zaszczepić w nich różne pasje i chęć do dalszej nauki.

Ponadto nauczyciele, uczniowie i ich rodzice pracowali nad przygotowaniem wspaniałej wystawy makiet ukazujących zawody z zastosowaniem figur geometrycznych. Powstały w ten sposób fantastyczne dzieła, które można było obejrzeć w trakcie pikniku podobnie jak wiele innych wystaw ukazujących nasze całoroczne działania – wystawa fotograficzna, wystawa albumów o zawodach. Odbył się turniej warcabowy.  Stoiska, które można było odwiedzać w trakcie pikniku też propagowały zawody takie jak: pszczelarz, cukiernik, krawcowa, dietetyk, asystentka stomatologiczna, pilot, modelarz, ekolog, policjant, chemik. Niektóre z nich powstały z inicjatywy rodziców naszych uczniów – np. kreatywne stoisko „Zamek Hobbitów”. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty podczas występów śpiewając piosenki o zawodach, wykonując tańce zespołowe oraz indywidualne. Piknik był też okazją do wręczenia nagród za różnorodne konkursy w ramach projektu edukacyjnego. Na sam koniec pikniku rodzinnego został zorganizowany bieg pod hasłem „Poznajemy zawody”, którego organizatorami byli pani Anna Kasprzyk, pani Marlena Baranowska i pan Krystian Bielecki.  Bieg okazał się  wspaniałą zabawą. Każda grupa byłazwycięska i otrzymała za udział dyplom.

 

Licznie zgromadzeni rodzice od rana pracowali nad organizacją miejsca pikniku, przygotowali wspaniałe stoiska z gastronomią oraz zorganizowali konkurs dla rodziców na najsmaczniejsze ciasto owocowe.

I miejsce -  p. Katarzyna  Więch

II miejsce – p. Paweł Kucharek

III miejsce -  p. A. Młot

Wyróżnienie – p. E. Dąbrowska

Wyróżnienie – p. A. Kaczmarzyk

Warto podkreślić, że dzięki zrozumieniu i zaangażowaniu tak wielu rodziców w organizację pikniku oraz umiejętną współpracę z pracownikami szkoły z roku na rok osiągamy coraz lepsze efekty tego majowego spotkania społeczności szkolnej.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację pikniku, byli też sponsorami tego wydarzenia  składam serdeczne podziękowania za poświęcony czas, materiały, produkty oraz  własną inicjatywę -

Dyrektor Szkoły – Renata Pauczuk

W trakcie pikniku rodzinnego został zorganizowany bieg pod hasłem  „ poznajemy zawody”, którego organizatorami byli pani Anna Kasprzyk , pani Marlena Baranowska i pan Krystian Bielecki. Uczestniczyły  w nim 6 – osobowe reprezentacje z klas 4-6. Głównym zadaniem było pokonanie dystansu  800 metrów w jak najkrótszym czasie oraz rozwiązanie  na każdym punkcie kontrolnym  zadań związanych z zawodami . Dzieci miały do rozwiązania  min. wykreślankę  literową, zagadki,  rozsypankę sylabową . Za każde prawidłowo wykonane zadanie grupa   otrzymywały punkty.  Bieg okazał się  wspaniałą zabawą.  Każda grupa była  zwycięska i otrzymała za udział dyplom.

Poprawiony (wtorek, 23 maja 2017 18:15)

 
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole