WARSZTATY INFORMATYCZNE NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

W dniu 23 września 2018r. uczniowie z klas 8 i 7 uczestniczyli w warsztatch, które odbyły się na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Warsztaty pt. „Symulacje komputerowe w języku Python, czyli uczymy się Pythona i modelowania” przeprowadził Pan dr inż. Jarosław Drapała. Python to język programowania wysokiego poziomu, którego składnia i słowa kluczowe oraz kod są zrozumiałe dla człowieka.

galeria

Kod napisany w języku wysokiego poziomu nie jest bezpośrednio „zrozumiały” dla komputera – większość kodu stanowią tak naprawdę normalne słowa, w języku angielskim. Korzystają z niego zarówno początkujący programiści, jak i osoby zawodowo  zajmujące się programowaniem. Pod kierunkiem informatycznego naukowca warsztaty przebiegały ciekawie, pracowicie i trwały od godz. 13:00 do 16:00. Uczniowie klas siódmych i ósmych mogli poczuć się wyróżnieni, bo specjalnie dla nich zostały przygotowane warsztaty. Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymali drobne upominki. Wyjazd na Politechnikę Wrocławską związany jest z innowacją pedagogiczną „Programowanie bez tajemnic”, którą wprowadziła mgr Elżbieta Kozioł-Szeniszewska nauczycielka matematyki i informatyki. Wyjazd na Uczelnię zorganizowała Pani Elżbieta Kozioł-Szeniszewska.