WARSZTATY INFORMATYCZNE NA UNIWERSZTECIE EKONOMICZNYM

Uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z nauczycielami: Panią Justyną Mateja-Pawlikowską i Panią Elżbietą Kozioł-Szeniszewską uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 25 września 2018r. Warsztaty edukacyjne pt.”Kiedy można być Webmasterem” podzielone były na dwie części: teoretyczną i praktyczną, przygotowane przez pracowników Katedry Rachunkowości, Controllingu, Informatyki i Metod Ilościowych. W części teoretycznej omówiono pojęcie webmaster oraz jak zaprojektować i stworzyć własny seris internetowy czyli: pomysł na projekt, domenę, miejsce na serwerze – hosting oraz system zarządzania treścią CMS.

galeria

Natomist w części praktycznej uczniowie tworzyli własne serwisy internetowe z program Word Press w wsposób szybki i łatwy.

Specjalnie dla grupy uczniów z Piławy Górnej bardzo interesujące zajęcia przeprowadził Pan dr inż. Kamal Matouk. Uczniowie pani mgr E.Kozioł-Szeniszewskiej, wykorzystując dotychczasową wiedzę i umiejętności bardzo aktywnie i energicznie tworzyli serwis internetowy. Warsztaty trwały od 11:00 do 13:20. Uczniowie klas siódmych i ósmych mogli poczuć się wyróżnieni, bo specjalnie dla nich zostały przygotowane warsztaty. Wyjazd na Uczelnię zorganizowała Pani Elżbieta Kozioł-Szeniszewska.