„Dobrze Cię widzieć”

Obraz na stronie 20181019a3.jpg

Dnia 18 października, w naszej szkole, byliśmy uczestnikami Kampanii „Dobrze Cię widzieć” realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga” – jest to ogólnopolska kampania profilaktyczna ograniczania przestępczości w ruchu drogowym. Jej celem jest zwiększenie ochrony dzieci przed wypadkami drogowymi. „Ambasadorem wyjątkowego przedsięwzięcia jest popularny aktor Cezary Pazura.

galeria

Na uroczystej inauguracji kampanii gośćmi uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej byli Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, pełnomocnik ds. Funduszu Sprawiedliwości Michał Woś. Kampania »Dobrze Cię widzieć« współfinansowana jest przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości” . W ramach tej działalności edukacyjnej na potrzeby kampanii „Dobrze Cię widzieć” powstał spot i filmy animowane, wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym. Spot, który zobaczyli uczniowie, jest wyświetlany
w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych oraz w Internecie.

Uczniowie klas 1-8SP z rąk pani Burmistrz otrzymali  kamizelki odblaskowe. Dostali także ulotki, na których znajduje się "7 odblaskowych rad drogowych", czyli przewodnik bezpiecznego zachowania na drodze.  Wszystko to ma sprawić, że uczniowie będą się czuli bezpieczniej na drogach, a rodzice będą spokojni o swoje pociechy.