Tydzień Edukacji Informatycznej – Godzina Kodowania

W roku 2016 Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 5-11 Grudnia, 2016. Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata. W Polsce cieszy się również popularność tej inicjatywy.

W Godzinie Kodowania można uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Również w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej włączą się w światową akcję popularyzowania informatyki.

Uczniowie rejestrują się za pomocą odpowiedniego kodu i zostają przypisani nauczycielce matematyki i informatyki Elżbiecie Kozioł-Szeniszewskiej.

Zapraszam wszystkich uczniów do zabawy.